Bezwarunkowa miłość

Źródło: https://www.deviantart.com/michaelgbrown/art/Unconditional-Love-436985013

Pragniesz, aby ktoś kochał cię takim, jakim jesteś. Bezwarunkowo. Jak ktoś miałby tego dokonać, skoro ty sam nie potrafisz pokochać siebie bezwarunkowo?

Stajesz przed lustrem i mówisz z potępieniem, że jesteś gruby. Nie jesteś w stanie przyjąć siebie takim, jakim jesteś. Nie potrafisz objąć się ramionami wyrozumiałości. Wymagasz jednak tego od innych. Dlaczego ktoś inny miałby cię uznać za wartego miłości, skoro sam siebie oczerniasz i gardzisz sobą? Widzisz, nie jesteś w stanie zaakceptować samego siebie? Sam sobie stawiasz warunki, aby się przyjąć i pokochać.

Stawiasz sobie cel, aby schudnąć. Co robisz sobie, jak traktujesz siebie w tej podróży do celu? Nienawidzisz siebie. Pokochasz siebie dopiero w momencie, kiedy osiągniesz upragnioną wagę, zobaczysz w lustrze wymarzoną sylwetkę. Co dalej? Czujesz się źle, nie odczuwasz radości. Straciłeś sens życia. Nie kochasz się. Po co miałbyś się kochać? Przecież czujesz ciągle przygnębienie.

Stwierdzasz, że musisz mieć jakiś sens. Szukasz więc na zewnątrz czegoś, co miałoby dla ciebie znaczenie. Rozglądasz się za dającą satysfakcję pracą, szukasz swojego powołania, patrzysz w niebo w oczekiwaniu na swoją gwiazdę, która poprowadzi cię ku twemu przeznaczeniu. Dostrzegasz, co się dzieje? Cały czas coś stoi na przeszkodzie, abyś poczuł się dobrze sam ze sobą. Bez przerwy muszą zostać spełnione jakieś warunki, zaistnieć konkretne okoliczności. Co chwila stawiasz sobie jakieś wymagania, warunki, które muszą zostać spełnione, abyś mógł w końcu zaakceptować siebie.

A co jeśli upłyną lata, a ty nie znajdziesz swojego powołania? Będziesz się samobiczował i nienawidził przez ten czas? Co by się stało, gdybyś przestał warunkować swoją miłość do samego siebie? Gdybyś przyjął się takim, jakim jesteś? Jakbyś się poczuł, gdybyś uznał swoje istnienie samo w sobie za niepodważalny sens życia i przestał szukać go na zewnątrz? Czy jesteś w stanie cieszyć się z samego faktu istnienia i czerpać radość z samego doświadczania i przeżywania życia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*