„Dlaczego cały czas przyciągam kobiety, dla których nie jestem wystarczający?”

Źródło: https://www.deviantart.com/knownaskirsten/art/Sorry-i-m-not-good-enough-182328233

Pytasz się mnie, dlaczego w kółko przyciągasz do swojego życia kobiety, które nie doceniają tego, że otaczasz je troską, dobrze je traktujesz.

To nie jest aż tak, skomplikowane, jak się wydaje. Wcale nie musisz przyglądać się swojemu całemu drzewu genealogicznemu. To nie jest konieczne. Wystarczy, że przyjrzysz się dokładnie gałązce, z której wykiełkowałeś.

Spójrz na relację, której jesteś owocem. Na niej musisz się skupić. To twoi rodzice. Zobacz, jak w tej relacji zachowuje się twoja mama i jak zachowuje się twój tato. Jak mama traktuje twojego ojca i odwrotnie.

Powiedziałeś, że kobiety, które spotykasz w swoim życiu, nie doceniają tego, co dla nich robisz. Popatrz teraz, w jaki sposób twoja mama traktuje twojego ojca. Docenia go, otwarcie okazuje wdzięczność za to, co robi i w jaki sposób ją traktuje, czy raczej skupia się na tym, czego zapomniał albo zrobił „źle”? Zaczynasz dostrzegać już pewne podobieństwa?

To nie jest przypadek. To są zapisane w podświadomości przekonania i programy. Jung o tym mówił. Dopóki ich sobie nie uświadomisz, będą kierowały twoim życiem, a ty będziesz szlochał, że taki już twój los, przeznaczenie, etc.

W dzieciństwie pierwszymi autorytetami dla dziecka są jego rodzice. Twój umysł przyglądał się relacji twoich rodziców i rejestrował wszystko w podświadomości. Masz więc zapisany pakiet różnego rodzaju przekonań i osądów, które działają automatycznie bez udziału twojej świadomości. Przyciągasz zatem do swojego życia kobiety bardzo podobne do swojej mamy.

Mówisz, że traktujesz kobiety z szacunkiem, jesteś zaangażowany, dużo dla nich robisz. Czy nie przypomina ci to zachowania twojego ojca? Twój umysł projektuje dla ciebie relację na wzór relacji twoich rodziców. To jest naturalne. Relacja twoich rodziców jest dla twojego umysłu punktem odniesienia. Można powiedzieć, że twój umysł traktuje twoich rodziców jak mistrzów. Ty jesteś uczniem.

Dopóki nie skierujesz światła świadomości na ukryte głęboko w sobie przekonania i nie wydobędziesz ich na powierzchnię, dopóty będziesz odtwarzał w kółko ten sam schemat. Kobiety w twoim życiu są potwierdzeniem wzorców, które przejąłeś bezwiednie od swoich rodziców. Wystarczy, że dostrzeżesz korelacje pomiędzy relacją twoich rodziców a twoimi relacjami.

2 Replies to “„Dlaczego cały czas przyciągam kobiety, dla których nie jestem wystarczający?””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*