Wstyd

Źródło: https://www.deviantart.com/11clocks/art/Shame-748802100

Nie będziesz w pełni sobą, nie staniesz się całkowicie prawdziwa i autentyczna, dopóki twoje życie będzie zdominowane przez poczucie wstydu. Wstyd jest lękiem przed odrzuceniem, przed opinią innych, przed oceną i stygmatyzacją ze strony społeczeństwa. Obawiasz się, że inni nie przyjmą cię taką, jaką jesteś. Ten wstyd cię paraliżuje, ogranicza cię, nie pozwala ci cieszyć się życiem.

Tak bardzo wstydzisz się prawdziwej siebie, że musisz wkładać coraz to inne maski. Przed każdym grasz kogoś innego w obawie przed brakiem akceptacji. Ale jak ktoś ma zaakceptować ciebie, kiedy ty sama nie jesteś w stanie tego zrobić? Sama nie wiesz już, kim jesteś. Nie znasz swojej tożsamości. Uciekasz przed samą sobą. Wstydzisz się samej siebie.

Chcesz odrzucić jakąś cząstkę siebie. Nieprzyjemną prawdę o sobie. Pragniesz widzieć tylko tę jasną część swojej natury, swojej osoby. Niestety, to jest niemożliwe. Nie możesz odrzucić choćby najmniejszej cząstki siebie, nie odrzucając całości.

Kiedy wstydzisz się jakiegoś aspektu siebie, to tak jakbyś negowała źródło, z którego pochodzisz. Każdy przejaw jest boski, jest częścią całości. Ty jesteś częścią tej całości, jesteś manifestacją boskości. Wstyd sprawia, że czujesz się odrzucona, niegodna, oddzielona od całości, nieautentyczna i zagubiona. Jeśli chcesz być prawdziwa i autentyczna, to musisz pozbyć się poczucia wstydu. Nie możesz wstydzić się samej siebie.

Opinia innych na twój temat nie ma najmniejszego znaczenia. Nikt przecież cię nie zna. Ludzie nie mają pojęcia na temat twojej osoby. Oni mają jedynie stworzone swoje własne wyobrażenia ciebie. Każdy inne. Tylko ty wiesz, kim jesteś. Jeśli ty nie wstydzisz się siebie, przyjmujesz siebie w całości, to jakie znaczenie ma cudza opinia?

Kiedy jesteś prawdziwa i autentyczna, to przyciągasz do swojego życia prawdziwych i autentycznych ludzi. Kiedy nie wstydzisz się siebie, przyjmujesz siebie w całości, to zapraszasz do swojego świata osoby, które kochają cię bezwarunkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*