Nie dostaję od świata tego, czego pragnę

Źródło: https://www.deviantart.com/chloexbowie/art/Love-Yourself-592590709

Jeśli nie dostajesz od ludzi tego, czego naprawdę chcesz, to najpierw sprawdź, czy sam sobie to dajesz. Później dopiero możesz pytać, czy dajesz ludziom, to czego sam chcesz. To jest bardzo ważna sprawa, kluczowa.

Najpierw musisz dać sobie to, na czym ci zależy. To naturalne. Nie możesz dać ludziom tego, czego sam nie masz. Chcesz zaufania od drugiego człowieka? Jak możesz zaufać komuś, jeśli nie ufasz sobie? To zawsze zaczyna się od nas samych. Chcesz uzdrawiać innych? Najpierw uzdrów siebie. Chcesz czułości, bliskości, wrażliwości? Daj je najpierw sobie. Zadbaj wcześniej o siebie. Okazuj sobie czułość, bądź w bliskim kontakcie ze sobą, bądź wrażliwy na wszystko, co się w tobie pojawia.

Jeśli potrafisz być taki dla siebie, to później w naturalny sposób dzielisz się tym z innymi. Ludzie czują twoją czułość, twoją wrażliwość. W naturalny sposób przyciągasz takie osoby do swojego otoczenia. Chcą cieszyć się twoją czułością, bliskością i wrażliwością. Nie możesz dostać od nich w zamian nic innego. Otrzymasz czułość, bliskość i wrażliwość.

Stań się dla siebie krytyczny, nie doceniaj siebie, nie dbaj o siebie, bądź szorstki i niemiły. Zobaczysz co się stanie. Będziesz odpychał osoby czułe i wrażliwe. Najpierw zajmij się sobą. Inni sami zadbają o siebie. Zacznij od tego, czego chcesz i daj to sobie. Reszta przyjdzie sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*