Strażnik kobiecej przestrzeni

Źródło: https://www.deviantart.com/wlop/art/Guard-578845362

Kobieta obdarzy swoją mocą inspiracji mężczyznę, przy którym poczuje się swobodnie i bezpiecznie. Dlatego zadaniem mężczyzny jest stać w obronie kobiecej przestrzeni.

Aby mężczyzna mógł w odpowiedni sposób zadbać o przestrzeń kobiety, najpierw musi sam zatroszczyć się o swoją własną przestrzeń. Nie może pozwolić, aby jego miłe usposobienie i ugodowość przerodziły się w skrajną powściągliwość i bierność. Nie może ustępować każdemu i w każdej sytuacji. Nie może dawać sobie wchodzić na głowę. Nie może dać przyzwolenia na nieokazywanie szacunku i szarganie swojego dobrego imienia. Nie może pozwolić, aby obezwładnił go lęk przed skonfrontowaniem się z trudną sytuacją.

Musi jasno i stanowczo wyznaczać granice swojej świętej przestrzeni. Musi być gotów stanąć w obronie tych granic, kiedy sytuacja będzie tego wymagać. W obronie swojej prawdy musi zawsze być zdolny do podjęcia ryzyka. Nie ma stawać się nieufny i wrogi wobec innych. Nie chodzi też o to, aby wzbudzał strach i trwogę w ludziach. Przejście w drugą skrajność również nie jest korzystne. Mężczyzna-strażnik musi umiejętnie balansować pomiędzy tymi dwoma skrajnościami, być w równowadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*