Iskra, która stapia wszelkie bariery

Źródło: https://devious3d.deviantart.com/art/Spark-709790339

Oddziela nas bariera. Subtelna, niewidoczna, bo nieuświadomiona. I chociaż jej nie widać, to jest realna. Prawdziwa w tym sensie, że istnieje i wpływa w wymierny sposób na doświadczaną rzeczywistość. Istnieje w tobie i nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Nie zwracasz na to swojej uwagi podobnie jak nie zaprzątasz sobie głowy zaczerpnięciem kolejnego wdechu powietrza, czy wywołaniu kolejnego uderzenia serca. To się dzieje samoczynnie, podświadomie.

Twój umysł podtrzymuje wiele blokad, które mogły zostać zaszczepione w bardzo wczesnym dzieciństwie. Możesz na przykład dystansować się od mężczyzn. Czujesz po prostu pewnego rodzaju opór przed kontaktami z mężczyznami, czujesz lęk, obawy, nie ufasz mężczyznom. Nie masz pojęcia dlaczego tak jest. Nie pamiętasz, abyś kiedykolwiek zaznała krzywdy ze strony mężczyzny. Ojciec był wspaniałym człowiekiem, traktował cię z miłością. W zasadzie to wszyscy mężczyźni, z którymi miałaś styczność traktowali cię z ogromnym szacunkiem i troską.

Blokadę niekoniecznie musiało stworzyć bezpośrednie doświadczenie z jakimś mężczyzną. Wystarczyło, że jako dziecko usłyszałaś wiele niepochlebnych opinii o mężczyznach z ust swoich krewnych, przyjaciół, znajomych, nauczycieli. Nie chodzi teraz o to, aby cofać się do swoich wczesnych lat dzieciństwa i usilnie starać się przypomnieć sobie tego typu fakty. Chodzi o to, aby tu i teraz skonfrontować się ze swoim lękiem, stanąć przed nim twarzą w twarz i mocą swojej miłości rozpuścić go. W bezpośredniej obecności ze swoim lękiem uświadomić sobie, że jest nieprawdziwy, iluzoryczny.

To czego się boisz jest jednocześnie tym, co musisz zrobić, jeśli chcesz ruszyć naprzód. Nie oszukuj się już więcej. Doskonale wiesz, że nie ma żadnej drogi na skróty. Nie wzniesiesz się ponad lęk, dopóki nie wnikniesz do jego wnętrza. Czy to jest niebezpieczne? Owszem, ale bardziej niebezpieczne jest pozwolenie, aby lęk zawładnął twoim życiem. Rozstrzygnij sama w swoim doświadczeniu co jest prawdziwe, co ma sens, co ma większą moc. Strach, który paraliżuje cię przed sięgnięciem po to, czego z całego serca pragniesz, czy miłość, która rozpuszcza w mgnieniu oka ten strach. Wystarczy wykrzesać jedną malutką iskrę – iskrę miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*