Przyjmij siebie w całości

Źródło: https://heidihastings.deviantart.com/art/Kylo-Ren-and-Rey-Drawing-Holding-Hands-721964240

Kiedy przyjmujesz tylko jedną stronę swojej natury, automatycznie odrzucasz tę drugą. Najpierw tworzysz iluzoryczną dwoistość, a następnie doprowadzasz do sztucznego konfliktu między podziałami. Akceptujesz tylko jedną część swojej natury, chociaż wiesz, że żyje w tobie jeszcze druga.

Walcząc z jedną ze stron swojej natury i nie pozwalając na wyrażenie jej, tylko ją umacniasz. Wyobraź sobie wahadło wychylone maksymalnie w jedną ze stron. W pewnym momencie odbije z ogromnym impetem w przeciwnym kierunku. Możesz funkcjonować tak przez długi okres czasu i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy.

Pytasz mnie, po której stronie jestem? Nie opowiadam się ani po jednej stronie, ani po drugiej i zarazem jestem po obu stronach jednocześnie. Wyrzekanie się jednej ze stron swojej natury jest odrzucaniem całego siebie. To tak jak dzień i noc. Dzień nie może istnieć bez nocy i odwrotnie. To dwie strony tej samej monety. Nie można odrzucić tylko jednej strony monety bez odrzucenia całości.

Zamiast toczyć nieustanną walkę z samym sobą, ze swoją własną naturą – zaprzyjaźnij się z nią. Zauważ, że ta walka jest jałowa, nie ma sensu, prowadzi donikąd. Ta ogromna pustka w tobie, ta nieprzenikniona tęsknota, którą wciąż czujesz są spowodowane brakiem odrzuconej przez ciebie cząstki swojej istoty. Przyjmij ją z powrotem. Nie walcz z nią. Nie staraj się być taki a taki. Bądź po prostu sobą. Przyjmij siebie takim, jakim jesteś, w całej swojej rozciągłości i złożoności. Przyjmij siebie w całości.

2 Replies to “Przyjmij siebie w całości”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*