Obojętność – toksyczna zbrodnia przeciwko relacjom

Źródło: https://destinyblue.deviantart.com/art/TOXIC-444895229

Każda relacja posiada pewien potencjał. Od nas zależy w jaki sposób go spożytkujemy. Relacja może przybrać określoną formę w zależności od tego, jaką energią, jakimi emocjami ją zasilimy.

Jeśli będziemy działać z pozycji strachu, będziemy nieufni, zamknięci w sobie. Doprowadzi to do wycofania a w konsekwencji do naturalnego wygaśnięcia relacji. Relacja nie może istnieć bez obopólnego zaufania. Zaufanie pojawia wtedy, gdy postanowimy wznieść się ponad nasze lęki i obawy.

Jeśli będziemy wnosić miłość do naszej relacji, stworzymy odpowiednie warunki (w oparciu o zaufanie i otwartość) i zapewnimy wymaganą przestrzeń do tego, aby nasza relacja mogła się rozwijać.

Najgorsze, co możemy zrobić, to zasilić naszą relację obojętnością. Jeśli relacja nie wygasa ani się nie rozwija, staje się jałowa. Woda, która stoi w miejscu, nie płynie w żadnym kierunku, staje się sadzawką. Podobnie dzieje się z relacją. Jeśli nie popłynie w jakimś kierunku, stanie się toksyczna, wyniszczająca. Stanie się mulistym, wydzielającym odór bajorem, w którym przyjdzie nam tonąć.

Pozwalajmy naszym relacjom się rozwijać. Przyjmujmy sytuacje, w których pewne relacje chcą odejść z naszego życia. Nie gódźmy się jednak na stan pomiędzy. To jak jazda na dwóch koniach jednocześnie, galopujących w przeciwnych kierunkach. To nie może skończyć się dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*