Kochanie jest łatwe

Źródło: https://pinkie-perfect.deviantart.com/art/Love-is-Easy-341713185

„Dlaczego kochać jest tak cholernie ciężko?!”.

Jeśli kochanie drugiego człowieka przychodzi ci z trudem, to oznacza, że nie zrozumiałeś jeszcze, czym jest prawdziwa miłość. Kiedy przypomnisz sobie, czym jest prawdziwa miłość, wtedy kochanie drugiej osoby stanie się dziecinne łatwe. Musi tak być, ponieważ kochanie jest twoim naturalnym stanem.

To, co w tej chwili nazywasz miłością, wcale nią nie jest. Pożądanie, przywiązanie, zazdrość uzurpują sobie jedynie prawo do nazywania siebie miłością. Te uczucia nie tylko nie mają nic wspólnego z miłością, ale jeszcze stają jej na przeszkodzie. Są pochodną strachu. Boisz się o utratę drugiej osoby, chcesz ją kontrolować, mieć ją na własność.

Twoja zaborczość i chęć posiadania drugiej osoby na wyłączność kosztują cię dużo energii. Tracisz dużo sił. To z tego powodu jest ci tak ciężko. Pamiętaj, że ludzie to nie przedmioty. Nie można ich posiadać. Wolność to domena miłości, a zarazem jej główne i nierozerwalne prawo. Bez wolności nie może zaistnieć prawdziwa miłość i na odwrót. Kiedy prawdziwie kochasz, możesz być z drugą osobą, ale nie możesz jej posiadać.

Dlatego prawdziwie kochać się mogą jedynie dwie wolne osoby. Ufaj drugiemu człowiekowi, szanuj jego wolność i prawo do samostanowienia, pozwalaj odejść, kiedy tego potrzebuje. Źródłem prawdziwej miłości jest zaufanie a nie strach. Kiedy pożądanie, zazdrość i chęć kontrolowania znikną, wtedy doświadczysz prawdziwej miłości. Wszystko będzie odbywać się lekko i naturalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*