Wewnętrzny blask

Źródło: https://destinyblue.deviantart.com/art/Inner-Glow-619736528

Nie oczekuj, że inni ludzie cię zrozumieją, pochwalą, docenią twój talent. Nie miej pretensji, jeśli ktoś nie dostrzega twojej wartości, nie czuje ciepła twojego wewnętrznego blasku. We wszechświecie wszystko jest ważne, istotne i potrzebne, a ty jesteś jego integralną częścią – nie odrębnym bytem. Nie miej za złe ludziom, że nie widzą twojej doniosłości. Część z nich patrzy, ale nie widzi. Wybacz im. Mają otwarte oczy, jednak wciąż śnią.

W twoim wnętrzu cały czas tli się wieczna iskra, zarzewie nieograniczonych możliwości. Spraw, by ta iskra na nowo roznieciła ogień twojego nieskończonego potencjału. Twój blask, żeby istnieć, potrzebuje tylko ciebie, twojej atencji – niczego innego. Skieruj swoją uwagę na siebie. Rozpal w końcu ten jarzący się w tobie płomień. Przestań robić niepotrzebne rzeczy w swoim życiu. One tłamszą jedynie drzemiącą w tobie moc.

Zatrzymaj się na moment. Przypatrz się czynnościom, które wykonujesz. Sprawiają ci radość? Jeśli nie, to przestań je robić. Następnie przyjrzyj się otaczającym cię ludziom. Czujesz się przy nich naturalnie i komfortowo? Jeśli nie, to pozwól im odejść ze swojego życia. Nie marnuj energii na rozmowy, które cię nie fascynują, które w ogóle cię nie obchodzą. Zmień pracę, w której się źle czujesz, której z całego serca nienawidzisz. Otaczaj się ludźmi, przy których możesz zrzucić wszystkie pancerze, wszelkie maski i po prostu być sobą, przy których czujesz się jedyna i wyjątkowa, przy których masz pewność, że wszystko jest możliwe.

Udaj się do swojego wnętrza, do swojego centrum, gdzie przypomnisz sobie, co ma dla ciebie największą wartość. Temu poświęć swoją uwagę. Zasilaj swoją energią to, co jest dla ciebie najważniejsze. Rób to, co kochasz, zatrać się w tym bez reszty. Realizuj swoje pasje i marzenia. W ten sposób sprawisz, że twój blask będzie emanował coraz jaśniejszym światłem. Rozświetlisz nim pogrążone w mroku i spowite niespokojnym snem zakamarki tego świata. Ten świat potrzebuje twojego blasku.

2 Replies to “Wewnętrzny blask”

  1. Tak to wlasnie czuje ostatnio ,przeszlam przemiane , byla bardzo bolesna ,bo byla z ciala ,a wczesniej. cala przemiana duchowa ,przerobilam cale dziecinstwo,cale swoje zycie ,I wybaczylam wszystkim ktorzy mnie skrzywdzili ,wybaczylam sobie .Zaczelam jesc zdrowa zywnosc ,I wtedy cos mnie uderzylo w klatke tak mocno ,ze potrzebowalam 20 minut na. wytrzymanie bolu I przejscie przez ten Stan

    • Hej 😉 A mogła byś to jakoś rozwinąć – bardzo mnie to zainteresowało – chodzi mi o ten wpływ zmian na organizm.
      Pozdrawiam Michał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*