Napisz swoją własną opowieść

Źródło: https://dreamerwhit.deviantart.com/art/Write-Your-Story-450874482

Często sami nakładamy na siebie różnego rodzaju ograniczenia. Zarzekamy się, że już więcej nie zaryzykujemy, nie wpuścimy nikogo nowego do naszego życia, nie otworzymy się i nie zbudujemy głębszej relacji z tą osobą. Nasze doświadczenia z przeszłości każą nam zachować ostrożność. Już przecież nieraz zawiedliśmy się, zostaliśmy zranieni, upokorzeni. Chęć uniknięcia ponownego cierpienia wydaje się więc w pełni uzasadniona.

Pojawiają się jednak takie osoby w naszym życiu, które w niewyjaśniony sposób burzą nasze przekonanie, jakoby nic dobrego miałoby nas już nie spotkać. Osoby, przy których nie musimy nikogo udawać, przy których czujemy się naturalnie i komfortowo, które nas nie oceniają i nie szufladkują. W ich obecności czujemy, że wszystko jest możliwe, że nasze marzenia i pragnienia mogą się zmaterializować w każdym momencie. I wtedy nagle przestajemy odczuwać lęk przed cierpieniem, a zaczynamy obawiać się przeciwieństwa cierpienia. Tak przywykliśmy do odczuwania bólu, że każdy inny stan wywołuje w nas niepokój i dyskomfort.

Pojawiła się osoba, której sama obecność w połączeniu z otwartością i bezgraniczną ufnością stopiła powtarzający się dotychczas schemat. Okazuje się, że drugi człowiek nie musi wcale nas tłamsić, wywierać na nas niekorzystnego wpływu, odbierać nam radości z życia. Niemoc i zniechęcenie może ustąpić poczuciu nieokiełznanej siły i pasji, jeśli pozbędziemy się starych i często nieprawdziwych przekonań.

Nagromadzone w procesie socjalizacji przekonania stoją na drodze do lepszego, pełnego radości i obfitości życia. Te przekonania bardzo często dotyczą naszego „nie zasługiwania” na coś lub konieczności powtarzania tego samego wariantu doświadczenia, który miał miejsce w przeszłości.

Naszym życiem nie rządzi los, przeznaczenie ani żadne fatum. To my tworzymy naszą legendę, piszemy opowieść naszego życia, której bezsprzecznie jesteśmy głównymi bohaterami. Robimy to nieustannie, sekunda po sekundzie. W każdym momencie możemy zadecydować o zwrocie akcji, wyrazić swoją kreację w inny sposób, nanieść poprawki fabularne. Napiszmy naszą własną opowieść. Zacznijmy już teraz.

2 Replies to “Napisz swoją własną opowieść”

  1. Error message: trap_cause_unknown;
    Każda relacja jest inna i powinna przynosić inne wartości. Jeśli się tak nie dzieje, można przypuszczać, że coś nie działa prawidłowo. Program komputerowy, który mimo wprowadzania różnych rozwiązań zwraca wciąż ten sam wynik, zawiera błąd. I podobnie jest z nami. Jeśli nasze działania nieustannie przynoszą podobne – niezadowalające efekty, możemy założyć, że gdzieś popełniamy błąd. Jeśli pojawiła się w Twoim życiu osoba, która odmieniła Twoje spojrzenie na świat, to świetnie. Ktoś nareszcie otworzył Twoje oczy. Możesz ruszyć dalej. Ale nie zapominaj o tym, że wcześniej było Ci źle. Znajdź źródło wcześniejszych niepowodzeń. Ta wiedza pozwoli Ci uniknąć popełniania wciąż tych samych błędów. Niech każde doświadczenie Cię czegoś uczy, wyciągaj wnioski, analizuj. Zaglądaj wgłąb siebie, nie innych.
    Jeśli jednak okaże się, że coś w związku pójdzie nie tak i schemat wcześniejszych relacji się powtórzy, to wrócisz do poprzedniego stanu. Program po serii zadowalających prób i testów znów nie działa poprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*