Drzwi życia

Źródło: https://t1na.deviantart.com/art/Your-path-360023236

Miewasz czasami wrażenie, że chodzisz cały czas tą samą ścieżką, wracasz do spraw, które już dawno porzuciłeś, powtarzasz w kółko ten sam schemat, przeżywasz nieprzerwanie ten sam dzień?

To oznacza, że prawdopodobnie dotarłeś do kolejnych, niezwykle istotnych drzwi w swoim życiu, których z pewnych względów boisz się otworzyć. Czujesz, że naturalną koleją rzeczy jest otwarcie tych drzwi, a następnie przejście przez nie. Nie jesteś jednak w stanie tego zrobić. Lęk jest silniejszy, skutecznie cię paraliżuje. Czujesz niesamowitą frustrację. Wiesz, że musisz otworzyć te drzwi, aby móc iść naprzód.

Nie możesz znieść tej bezradności. Zdajesz sobie sprawę, że utknąłeś. Nie mogąc znieść stagnacji, wracasz tą samą drogą, którą szedłeś. Powtarzasz wszystko, czego doświadczałeś do tej pory. Robisz rzeczy, które już dawno porzuciłeś. Marnujesz energię na stare projekty, zainteresowania, aktywności. Starasz się nawet desperacko odnowić kontakty z ludźmi, którzy już dawno przestali być częścią twojego życia.

To wszystko będzie działo się tak długo, dopóki nie zrozumiesz, że musisz zaprzyjaźnić się ze swoim lękiem. On nie jest twoim wrogiem, więc nie walcz z nim, nie próbuj go zdetronizować, nie staraj się go pozbyć. Nie przeczekuj życia, ponieważ on i tak nie zniknie. Nigdy nie będziesz bardziej gotowy niż w dniu, kiedy zdasz sobie sprawę, że lęk jest twoim sprzymierzeńcem. Zawsze nim był.

Jeśli masz lęk wysokości, to spotkaj się z nim twarzą w twarz, spójrz mu prosto w oczy, zaprzyjaźnij się z nim. Wejdź na jakąś wysokość i pobądź tak przez moment. Po chwili okaże się, że lęk był całkowicie irracjonalny. Może nawet dojdziesz do paradoksalnego wniosku, że był to lęk przed odczuwaniem lęku.

Przed czym jeszcze odczuwasz lęk? Może boisz się zaufać drugiemu człowiekowi? Może lękasz się otwartości? Możliwe, że wzdrygasz się przed bliskością? Znajdź odpowiedź w swoim wnętrzu. Przed tobą drzwi, które prędzej, czy później będziesz musiał otworzyć. Jak długo zamierzasz jeszcze stać przed nimi? Masz świadomość, że za nimi kryje się nieskończony potencjał, tajemnica, która pobudza do granic możliwości twoją dziecięcą ciekawość. Nie stój w przedsionku życia, wejdź do środka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*