Kosmiczna droga życia usłana jest relacjami

Źródło: https://shaefurr.deviantart.com/art/Cosmic-Way-492863681

Dla niektórych osób może się to okazać niezrozumiałe, część się oburzy, jeszcze inni zaczną rzucać inwektywami. Relacja z drugim człowiekiem nie jest naszym życiowym celem. Relacja z drugim człowiekiem jest atrybutem. Możesz z kimś być, ale nie musisz. To nie jest wymóg. Ludzie uczynili z tego imperatyw. Wydaje im się, że poczują się w pełni wartościowi i szczęśliwi dopiero, kiedy z kimś będą. Żyć w pojedynkę nie jest w żadnym wypadku degradujące czy umniejszające czyjąś wartość.

Jeśli ktoś sam nie czuje się dobrze, druga osoba tego nie zmieni. Sami odpowiadamy za własne poczucie szczęścia. Możemy się z kimś dzielić jedynie tym, co posiadamy. Jeśli ktoś czuje się nieszczęśliwy, będzie się dzielić swoim nieszczęściem. Osoba pełna radości będzie dzielić radość z drugim człowiekiem.

Niektóre osoby pojawiają się w naszym życiu tylko na chwilę. Zwracają naszą uwagę na coś istotnego, przypominają nam o czymś, o czym już dawno zapomnieliśmy i odchodzą. Trzeba się tym cieszyć. Nic nie trwa wiecznie, nie jest permanentne. Trzeba odczuwać wdzięczność, że ktoś pojawił się nawet na chwilę w naszym życiu i towarzyszył nam w naszej wędrówce.

Najważniejsze jest nasze życie, nasza pasja, coś co sprawiało nam niesamowitą radość jeszcze zanim pojawił się ktoś w naszym życiu i będzie dawać ogromną satysfakcję po jego odejściu. Nie zabrzmi to pewnie tak patetycznie jak wielu by sobie życzyło, ale to drugi człowiek jest dodatkiem w naszym życiu, jest atrybutem – nie priorytetem.

Pamiętaj, że do realizacji celu zawsze potrzebne są odpowiednie narzędzia. Jeśli dla kogoś relacja z drugim człowiekiem staje się życiowym celem, kto będzie niezbędnym narzędziem? Wymaganym narzędziem będzie drugi człowiek. Kiedy osiągamy zamierzony cel, co robimy z narzędziami? Odkładamy je, ponieważ nie są nam już potrzebne.

Jeśli ktoś wejdzie w relację, osiągnie tym samym swój cel. Dodatkowo prawdopodobnie okaże się, że związek nie jest wcale remedium na życiowy ból i ciężką do zdefiniowania pustkę tej osoby. Drugi człowiek bardzo szybko pójdzie w odstawkę. Po takich doświadczeniach ludzie często tłumaczą sobie, że to nie była „ta” osoba. Przy takim podejściu, to nigdy nie będzie „ta” osoba.

Zdrową relację mogą stworzyć osoby, dla których owa relacja nie jest głównym celem. Zdrową relację mogą stworzyć osoby, które nie uzależniają swojego poczucia szczęścia od obecności drugiej osoby, które potrafią stworzyć dla siebie komfortową przestrzeń wolności, dają sobie wsparcie, darzą się szacunkiem, realizują swoje pasje (razem i osobno) i są gotowe w każdej chwili podziękować sobie wzajemnie za wspólnie spędzony czas i udać się każde w swoim kierunku.

Nasza pasja to niemierzalny potencjał, legenda, którą chcemy tworzyć, to nieznany teren, bezdroża, które chcemy przemierzać, aby wydeptać sobie swoją własną ścieżkę. Jeśli ktoś zechce nam towarzyszyć w tej wyprawie, to super. Jeśli nie, to też w porządku, nie ma sensu rwać sobie włosy z głowy. Najpiękniejsze relacje przychodzą w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Kiedy odpuszczamy, kiedy godzimy się z tym, że niczego nie musimy, że sami jesteśmy wspaniali i wartościowi, kiedy przestajemy czekać na coś lub kogoś, na jakiś szczególny moment w naszym życiu i zaczynamy po prostu żyć.

One Reply to “Kosmiczna droga życia usłana jest relacjami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*