Lęk przed bliskością

Źródło: https://rebekahkauffman.deviantart.com/art/i-have-feelings-too-200495091

Wiele kobiet narzeka na mężczyzn. Dużo kobiet uważa, że mężczyźni są płytcy, infantylni i prostaccy, że traktują płeć przeciwną powierzchownie i przedmiotowo. Utwierdzają się w przekonaniu, że nie ma wrażliwych i wartościowych mężczyzn.

Kiedy jednak trafiają w swoim życiu na człowieka, który wymyka się tym myślowym schematom, wycofują się. Boją się wpuścić taką osobę do swojego życia. To naturalne. Musiałyby się przecież otworzyć przed nią, zaufać jej, obnażyć się. I bynajmniej nie chodzi tutaj o fizyczne obnażenie.

Chodzi o ukazanie komuś swojej prawdziwej istoty – jej słabości i niedoskonałości, zwierzenie się ze swoich długo skrywanych przed światem marzeń, najgłębszych pragnień i fantazji. Dlatego łatwiej jest żyć w znanym przekonaniu i doświadczać w kółko tych samych przykrości niż wyjść poza schematy, wkroczyć na nieznany grunt i doznać czegoś nowego, czegoś wspaniałego.

Stąd to właśnie wiele kobiet lęka się zatopienia w czułych objęciach wrażliwego mężczyzny, boi się zatracenia w bezkresnym cieple jego spojrzenia i wzdryga się przed zobaczeniem prawdziwej siebie w jego odbiciu.

One Reply to “Lęk przed bliskością”

  1. Nie tylko kobiet. To mężczyźni zazwyczaj boją się obnażyć , pokazać swoją słabość i prawdziwe oblicze. To mężczyźni boją się wrażliwych kobiet które w zamian za emocje i uczucia oczekują tego samego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*