Niektóre elementy po prostu do siebie nie pasują

Źródło: https://yassui.deviantart.com/art/Pieces-that-won-t-fit-together-304627638

Druga osoba nie zawsze odwzajemni twoją szczerość i otwartość. Będzie trzymać cię na dystans, nie wpuści cię do swojego życia. Tak już po prostu jest. Przyjmij to, zamiast się temu opierać. Pewne elementy tego świata po prostu do siebie nie pasują. Nie można połączyć ich siłą. Musisz o tym pamiętać.

Nie zniechęcaj się jednak. Nie miej żalu ani pretensji do drugiej osoby. Pozostań kochający, pozostań otwarty. Nie rób niczego na siłę. Jeśli ktoś nie ma ochoty się przed tobą otworzyć, pogódź się z tym. Zrób to, co najlepsze dla ciebie i drugiej osoby. Zapytaj samego siebie, czy czujesz się dobrze i komfortowo w zastanej sytuacji. Bądź ze sobą szczery. Sentymenty odłóż na bok. Porzuć relację, która ci nie służy. Miej odwagę powiedzieć, że nie godzisz się na bycie traktowanym w taki sposób. Twoja godność, twój szacunek i twoje dobre samopoczucie są najważniejsze. Co ci po relacji, która pozbawia cię energii?

Uwolnij się od wszystkiego, co czyni cię bezsilnym. Pozwól odejść ludziom, którzy cię nie szanują, nie rozumieją i nie traktują cię w sposób na jaki zasługujesz. Nie musisz się przed nikim tłumaczyć. To jest twoje życie. Sam dobierasz swoich życiowych kompanów. Otaczaj się takimi ludźmi, przy których jesteś sobą, przy których jesteś pełen energii. Nie przejmuj się, jeśli zostałeś na chwilę sam. Lepiej cieszyć się życiem w pojedynkę, niż doświadczać cierpienia w relacji.

2 Replies to “Niektóre elementy po prostu do siebie nie pasują”

  1. Ktoś kiedyś powiedział (parafrazuję)
    że łatwiej wdrapać się na czyjś stołek
    niż wciągnąć kogoś na swój własny…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*