W miłości

Źródło: http://sasha-fantom.deviantart.com/art/In-love-245058848

Walka jest bezcelowa, natomiast gonitwa i ucieczka są stratą energii. W życiu wszystko dzieje się naturalnie i bezwysiłkowo.

Proszę, przestańcie w końcu postrzegać świat z pozycji strachu. Lęk, że wszystko na świecie jest ograniczone i niewystarczające jest całkowicie bezsensowny. Poczucie braku prowadzi do przywiązania, zawiści, zazdrości i w konsekwencji do walki. Świat konkurencji i współzawodnictwa jest światem iluzji. Świat jest bowiem pełen obfitości, jest nieskończony i nieograniczony. Jest w nim mnóstwo cudownych kobiet i multum wspaniałych mężczyzn. Nie ma sensu walczyć. Z kim chcecie toczyć bój? Nie ma potrzeby na siłę szukać więzionych przez smoki księżniczek. Dwoje dojrzałych ludzi decyduje się, że chce być razem. Takie sytuacje mogą mieć miejsce jedynie wtedy, kiedy zaprzestanie się wszelkich walk. Trzeba to zrozumieć. Należy zejść z wojennej ścieżki, opuścić pole walki. Pokój jest najbardziej odpowiednim środowiskiem dla rozwoju relacji. Czy widzieliście rywalizujące ze sobą pszczoły? One wiedzą, że to głupie. Kwiatów jest wystarczająco dla każdej pszczoły.

Uganianie się za sobą również jest totalnie bez sensu. Kiedy spotyka się dwoje niedojrzałych ludzi, jedno zawsze będzie gonić, a drugie uciekać. Goniliście kiedyś motyla? Tak długo jak będziecie ścigać motyla, ten będzie wam odfruwał. Kiedy tylko odpuścicie, motyl sam usiądzie wam na ramieniu. Dojrzali ludzie tak nie postępują – nie gonią za sobą i nie uciekają. Goniąc za kimś, nie pokazujecie, że wam zależy. Demonstrujecie jedynie swoją desperację. Jeśli chce się być ze sobą, to po co uciekać? Dwoje dojrzałych, gotowych i otwartych na relację osób czuje się bez słów. Wszystko co dzieje się między nimi, odbywa się w ciszy, naturalnie i bezwysiłkowo. Wszelkie pytania i wątpliwości rozpuszczają się w objęciach pewności. Wiecznie analizujący, racjonalizujący i tonący w domysłach umysł ustępuje w końcu „po prostu wiedzącemu” sercu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*