Odpuszczanie nie jest tym samym co poddawanie się

Źródło: http://alexiuss.deviantart.com/art/Let-go-590793866

Wciąż wiele osób uważa, że wszechświat nie da im tego, czego pragną, jeśli przestaną o tym myśleć. Dlatego obsesyjnie myślą o swoich potrzebach, przypominają Bogu o swoich prośbach. Nie są świadomi tego, że w ten sposób tylko uniemożliwiają i sabotują urzeczywistnienie swoich pragnień.

Jeśli w kółko powtarzasz, że czegoś chcesz, to wysyłasz wszechświatu sygnał o poczuciu braku. Brakuje ci czegoś, więc musisz wypełnić tę lukę. To zachowanie jest spowodowane strachem. Żyjesz w przekonaniu, że świat nie jest dostatecznie obfity i doświadczasz braku. Strach zamyka serce. Twoje życie staje się zdominowane przez nieufność. Doświadczasz jeszcze więcej poczucia niedostatku.

Wystarczy, że raz przedstawisz wszechświatu swoją prośbę i odpuścisz. Zaprzestaniesz wszelkich tak zwanych działań mających na celu „dopomóc szczęściu”. Zostawisz sprawę sile wyższej, zaufasz Bogu. Podstawowa zasada taoizmu Wu Wei (po chińsku „niedziałanie”) mówi: „nie działaj, a będzie zrobione”. Nie chodzi tu wcale o całkowitą bezczynność w sensie dosłownym. Chodzi o zaufanie, że wszystko jest już załatwione, dokonało się. Mówisz tylko „co” chcesz, aby zamanifestowało się w twojej rzeczywistości i nie martwisz się tym „jak” to się stanie. Moja przyjaciółka ujęła tę zasadę w dość wulgarny, ale niezwykle sugestywny sposób: „Miej wyjebane, a będzie ci dane”.

Przypomnij sobie jakieś wydarzenie z własnego życia. Prawdopodobnie już nie raz doświadczyłeś takiej sytuacji. Otrzymałeś to, czego tak bardzo pragnąłeś w momencie, kiedy już niemal o tym zapomniałeś i całkowicie odpuściłeś. Prosty przykład z życia. Próbujesz sobie coś natychmiast przypomnieć. Wytężasz umysł, myślisz i nic. Nie możesz sobie przypomnieć. Odpuszczasz, wracasz do swoich zadań i nagle olśnienie.

Zaufaj. Zaufanie wywodzi się z miłości. Otwiera serce i pozwala nieskończonej mocy kreacji działać w twoim imieniu. Jedyne co musisz zrobić to stworzyć przestrzeń dla tej energii. Zajmij się sobą, rób to, co kochasz i ciesz się życiem. Wszystko, czego pragniesz pojawi się w najmniej oczekiwanym przez ciebie momencie i całkowicie bezwysiłkowo.

2 Replies to “Odpuszczanie nie jest tym samym co poddawanie się”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*