Wolność od oczekiwań

Źródło: http://serseus.deviantart.com/art/Set-Her-Free-165422529

Zastanawiasz się dlaczego ona unika twojego towarzystwa? Powodem mogą być twoje oczekiwania wobec niej.

Dla myśli i emocji czas i przestrzeń nie stanowią bariery. Co to oznacza? Oznacza to, że druga osoba może odebrać myśli oraz uczucia jakie do niej żywisz bez względu na dzielącą was odległość. Twoje oczekiwania wobec drugiej osoby blokują otrzymanie tego, czego pragniesz. Ona odczuwa twoje projekcje i marzenia względem jej osoby. Ingerujesz w ten sposób w jej świętą przestrzeń – przestrzeń wolności. Ona odbiera to jako nacisk, manipulację i chęć pozbawienia jej niezależności.

Z tego właśnie powodu spotyka cię opór z jej strony. Ona się odsuwa i tworzy się między wami dystans. Bądź ze sobą szczery. Przyjrzyj się uczuciom, jakie skrywasz do niej w danym momencie. Pamiętaj, że ona o nich wie. Nie pytaj jak. To nie jest istotne. Po prostu wie. Postaw się teraz w jej miejscu. Jak ty byś się zachował? Może ona wspominała ci kiedyś, że nie interesuje jej głębsza relacja, a ty wyobrażałeś sobie związek z nią? Spójrz na to z jej perspektywy. Może teraz jej zachowanie wyda ci się bardziej zrozumiałe. Możliwe, że postąpiłbyś dokładnie tak samo.

Uwolnij się od wszelkich oczekiwań wobec drugiej osoby. Twoje marzenia i projekcje dotykają subtelnej sfery wolności osoby, której dotyczą. Narzucanie komuś swojej wizji (bez zgody tej osoby) skutkuje oporem i wycofaniem. Twoje pragnienie nie może zostać urzeczywistnione, ponieważ nie uwzględnia szczęścia wszystkich zainteresowanych. Twoje marzenia odnośnie relacji zamanifestują się z łatwością, jeśli będą zgodne z wolą obydwu stron.

11 Replies to “Wolność od oczekiwań”

 1. Co jeżeli jest to związek ponad rok i się wydaje że ona nie angażuje się w niego ma dzieci ja deklaruje zaangażowanie i pokazuje to na wszelkie sposoby ona trzyma dystans mimo że mówi co innego mam stabilne poukładane życie z perspektywą na przyszłość a ona chce żyć dniem dzisiejszym

  • Może ona sama uważa, że nie zasługuje na dobro i miłość od innych. Może wcale nie kocha Cie tak bardzo jak Ty jej. Może kiedyś ktoś ją mocno skrzywdził i się boi otworzyć.

   Porozmawiaj z nią szczerze, albo będzie potrafiła otwarcie powiedzieć dlaczego nie potrafi się zaangażować mocniej i przepracujecie to jako para, nakreślicie nowe cele i podejmiecie działania.
   Albo szkoda Twojego czasu i lepiej zrezygnować z tego związku.

  • Może dlatego właśnie, że ma dzieci ma mniej czasu dla Ciebie, bo nie potrafi się podzielić, a bardzo by chciała dac odrobinę siebie dzieciom i jeszcze kilka innych prac w tym czasie chodzi po jej głowie. Pamiętaj, że większość kobiet ma swój dzień zaplanowane i potrafią robić 3 prace na raz kiedy to mężczyzna wykonwykona 1 prace. Albo boi się zaangażować bardziej, bo kiedyś ja bardzo oszukano

 2. Nie kumam. Marzy się i projektuje, bo to naturalne. To chyba lepiej samemu zerwać relację, wiedząc, że ona się dystansuje, odkąd tylko wyczuła, że facet zakochany, a już same jego marzenia (które pewnie po oczach widać) odbierają biednej wolność.

 3. Ok. zgadzam się z tym wszystkim. Podasz sposób jak człowiek ma się pozbyć oczekiwań ???
  nie da się sobie samemu wmówić ze nie chce iść z mężem na spacer jak mam taką potrzebę.A nawet gdybym już sobie to wmówiła czyli wyparła wlasną potrzebę to nie jest to zdrowe ani dla mnie ani dla związku bo będzie wyłaziło niezadowolenie tak czy siak 🙂
  wiem, ze każdy z nas jest odpowiedzialny za własne oczekiwania i za ich spełniane – mogę iść na ten spacer sama i sama odczuwać radość. ale jak wyzbyć się chęci przeżycia spaceru razem ? w takim razie po co nam druga osoba skoro wszystko możemy sobie sami dać i zapewnić ?
  Odpowiadasz czasami na posty ?
  Pozdrawiam ciepło

 4. A jak planami na przyszłość… Jesteśmy z chłopskiem 3 lata… Rozmawialiśmy o przyszłości on chcę mieć dzieci, ja wręcz przeciwnie, denerwują mnie a niekiedy nawet brzydzą. Nie chcę tu nikogo obrazić ale sam widok kobiety w ciąży mnie obrzydza, a co dopiero jakbym ja miała tak wyglądać. Jak mam go przekonać żeby przestał naciskać na dziecko w przyszłości? Bo ten nacisk mnie po prostu dusi

 5. Och… po kilku miesiącach przeczytałam ten artykuł ponownie. Teraz już wiem, że wszystko polega na akceptacji. Widzę, zauważam swoje oczekiwania i biorę za nie odpowiedzialność. wiem,że je mam. mam prawo je wypowiedzieć bez nacisku na kogokolwiek by je spełniał lub zmienić lub pozwolić by poprostu były takie jakie są i obserwować je. Akceptuję zarówno spełnienie oczekiwań jak i to, że osoba mi najbliższa ma inne oczekiwania. akceptacja rzeczywistości takiej jaka jest Tu i Teraz. Mam wpływ tylko na siebie i na to jaką mam świadomość . Mam wpływ na swoje myśli…. mogę obserwować, wyłączać swój umysł gdy tworzy swoje głupotki :))))))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*