Bez niej życie nie ma sensu

Źródło: http://hankep.deviantart.com/art/Devils-Whip-524171734

Jeśli uzależniłeś swoje poczucie szczęścia od obecności partnerki w swoim życiu, to sam na siebie ukręciłeś bicz. Dopóki będziesz upatrywał spełnienia i radości w relacji z drugą osobą, dopóty będziesz ściągał na siebie jedynie zawód i cierpienie.

Każdą nowo poznaną osobę będziesz traktował jak remedium na swoje smutne życie. Umysł będzie widział w każdej napotkanej osobie potencjalną partnerkę – ostatnią deskę ratunku. Będzie robił wszystko, abyś uzależnił się od niej, abyś się przywiązał i za wszelką cenę nie dopuścił do jej utraty. Sprawi, że nie będziesz widział spraw obiektywnie. Będziesz postrzegał swoją partnerkę w samych superlatywach, jako tę jedyną, bez której twoje życie nie ma najmniejszego sensu.

To wszystko nieprawda i w głębi serca doskonale o tym wiesz. Nikt z zewnątrz nie ma wpływu na twoje poczucie szczęścia. Tylko ty za nie odpowiadasz. Program, który mówi ci, że dopiero w relacji z drugą osobą odnajdziesz swoje szczęście, jest bardzo niebezpieczny i destrukcyjny. Ponadto uruchamia kolejny szkodliwy program – program braku.

Przywiązujesz się do jednej osoby, nie dostrzegasz jej wad, boisz się, że któregoś dnia odejdzie od ciebie, że ją utracisz. Traktujesz ją jako tę jedyną, jakby nie istniała już żadna inna kobieta na świecie. Pragniesz być z nią już na zawsze bez względu na wszystko. Twoje przywiązanie do drugiej osoby i lęk przed osamotnieniem sprawiają, że nie widzisz spraw takimi, jakimi w istocie one są. Twoja partnerka prawdopodobnie wcale do ciebie nie pasuje, ale nie chcesz tego dostrzec. Wolisz się oszukiwać. Wybierasz cierpienie z niewłaściwą osobą, zamiast szczęścia w pojedynkę.

Pragnąc bardzo mocno relacji, wysyłasz wszechświatu sygnał, że ci jej brakuje. Trzymając się z całych sił jednej osoby, również pokazujesz na zewnątrz, że żyjesz w poczuciu braku. Wszechświat daje ci dokładnie to, na co kierujesz swoją uwagę. Jeśli uważasz, że w twoim życiu panuje ciągły niedostatek, brakuje ci relacji, czujesz niedosyt odpowiednich ludzi, to dostajesz właśnie to.

Odpuść sobie gonitwę za relacją. Lepiej być szczęśliwym samemu, niż męczyć się i cierpieć w relacji z niewłaściwą osobą. Pokaż wszechświatu, że niczego ci nie brakuje, że dostrzegasz jego nieskończony potencjał. Okaż wdzięczność za obfitości jakimi obsypuje cię każdego dnia. Rób to, co kochasz, co sprawia, że czujesz się szczęśliwy. Poczuj się wreszcie odpowiedzialny za swoje życie. Pewnego dnia spotkasz odpowiednią osobę, która będzie chciała dzielić wraz z tobą swoje szczęście. Nie będziesz się jej kurczowo trzymał, ponieważ wiesz, że twoje szczęście nie jest zależne od nikogo. Pozwolisz jej odejść, kiedy tylko będzie miała na to ochotę, a twoje poczucie szczęścia pozostanie niewzruszone.

5 Replies to “Bez niej życie nie ma sensu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*