Kobiet nie trzeba naprawiać. Kobiety trzeba kochać

Źródło: http://sayforward.com/ext/images/repair

Jeszcze przed chwilą miała ochotę wyjść z tobą do kina. Minęło raptem pięć minut i okazuje się, że woli jednak zostać w domu. Zaczynasz wyciągać z tego powodu daleko idące wnioski: “Okłamała mnie. Wcale nie miała ochoty na kino”.

Zastanawiasz się dlaczego nie powiedziała ci od razu, że chce zostać w domu. Ona wcale nie kłamała, gdy mówiła, że ma ochotę wyjść z tobą do kina. W tamtym momencie rzeczywiście chciała to zrobić. Czuła, że to z nią rezonuje. W ciągu pięciu minut jej stan emocjonalny zmienił się jednak na tyle, że postanowiła zmienić decyzję. Przestała czuć jakoby wyjście do kina było słusznym wyborem.

Miarą prawdy w przypadku kobiety są jej emocje. Te potrafią się zmieniać z sekundy na sekundę. Nie możesz mieć o to pretensji do kobiety. Twoją miarą prawdy jest postanowienie i działanie zgodne z powziętym zamiarem. Choćby się waliło i paliło musisz dotrzymać słowa. Cel i jego realizacja – to jest męska konsekwencja.

Musisz pojąć te różnice i ich implikacje, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i konfliktów. Przestaniesz się odwracać od swojej partnerki i może zniknie w tobie usilna chęć jej “naprawiania”. Ona nie jest usterką. Dlaczego uważasz, że jest z nią coś nie w porządku i przystępujesz do “reperowania”?

Ona opowiada ci o swoich emocjach i odczuciach. Ty nie słuchasz jej, nie zagłębiasz się w to co mówi. Nie pozwalasz sobie tego poczuć. Twój logiczny i nastawiony na działanie umysł od razu szuka jakiegoś rozwiązania zaistniałej sytuacji. Tylko, że tu nie ma czego rozwiązywać, nie ma żadnego problemu, którym miałbyś się zajmować. Ona nie potrzebuje twoich analiz i wynikających z nich rad. Po wskazówki pójdzie do przyjaciółki.

Od ciebie wymaga jedynie pełnej obecności i bezkresnej otwartości. Wystarczy, żebyś był. Tylko tyle i aż tyle. Kobieta to nie cyborg. Jest takim samym człowiekiem jak ty. Przestań doszukiwać się w niej usterek i anomalii do “zreperowania”. Kobieta, podobnie jak ty, to niezgłębiona tajemnica. Jeśli chcesz, możesz zanurzyć się w tę tajemnicę i odkrywać ją krok po kroku. Masz na tyle odwagi?

12 Replies to “Kobiet nie trzeba naprawiać. Kobiety trzeba kochać”

 1. To wszystko prawda teraz mogę spojrzeć inaczej bardzo mnie to zaciekawiło zawsze doszukiwalem się przyczyn i dlaczego kobieta nie jest konsekwentna w działaniu ja zadurzo analizuje krok po kroku i się dziwię czemu tak jest

 2. Dziwne ale w pracy ta sama kobietka nie odwazy sie tak zrobic, zapewne dlatego ze boi sie konsekwencji i szefa. Dlatego fochy zanosi do domu do swojego chlopaka. Mozg kobiety reaguje podnieceniem seksualnym na sile aby zdobyc dobre geny i oblaskawic. Natomiast slaby samiec dawal slabe geny, dlatego kobieta czuje obrzydzenie seksualne o slabych mezczyzn. Z tego powodu madre ustroje Patriarchalne wspieraja prawnie mezczyzn, dzieki temu kobieta czuje ciagle pobudzenie. Mezczyzna realizuje we wladzy i opiekunczosci a dzieci rosna zdrowe psychicznie, a nie jak u nas co piaty facet ma sklonnosci homoseksualne przez dominujaca matke. Za 30 lat naszej zalosnej kultury nie ma, zastapia nas lepiej dostosowani

  • Zauważ, że w tym patriarchalnym ustroju kobiety zostały tak ponizone i pozbawione praw, że znienawidziły swoją kobiecość i chciały stać się mężczyznami. Jednocześnie nienawidziły swoich oprawców, mężczyzn, wiec zaczęły ich zwalczać. Stąd psychiczne kastrowanie obu płci. W końcu dziewczynka gorsza, a chłopiec lepszy, ale tez gorszy… istny galimatias.

  • od dawien dawna te społeczności, w których panuje matriarchat lepiej egzystują niż te z patriarchatem – mężczyźni obierają cel, uwzględniają wszystkie za i przeciw a potem konsekwentnie do tego celu dążą…nie patrzą czy po drodze sytuacja się nie zmieniła i osiągnięcie obranego celu będzie miało zupełnie inny finał niż zamierzony, kobiety natomiast mogą jednocześnie dążyć do realizacji kilku celów i w dodatku analizują za i przeciw na całym etapie realizacji

   • Problem z rym, że społeczności matryjarchalne powymierały, lub egzystują gdzieś w mikroskopijnych grupach na krańcavh przeżycia. Słowem cały ten eywód to jakać paramityczna bsjkowa bzduura służąca pokrzepieniu serca niedowartościowanej kobiety.

 3. Znowu pierdenie jakie one emicjonslne i nie wlasciwie interpretowane. A prawda jest tska ze sa glupie i puste! Mirjsce kobiety jrst w stajni obok krów!

 4. istnieje „żeński świat” i „męski świat”, obydwa przenikają się wzajemnie, by zrozumieć te związki należy zanurzyć się w siebie, w głębi każdy z nas posiada zarówno pierwiastek żeński jak i męski, zewnętrze obserwacje są pomocne dla zrozumienia tych relacji, ale nie wystarczające

 5. Problem z rym, że społeczności matryjarchalne powymierały, lub egzystują gdzieś w mikroskopijnych grupach na krańcavh przeżycia. Słowem cały ten eywód to jakać paramityczna bsjkowa bzduura służąca pokrzepieniu serca niedowartościowanej kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*