Ziarenko wątpliwości

Źródło: http://sheerheart.deviantart.com/art/Shadow-of-Mind-470606703

Miewasz momenty w swoim życiu kiedy czujesz, że wszystko co robisz ma sens. Wiesz, że podjęte przez ciebie inicjatywy służą ci, a dokonane wybory są słuszne. Czujesz, że obrałeś właściwy kierunek, podążasz właściwą ścieżką. Wszystko jest jasne, klarowne i sprawia niesamowitą radość. Niczym się nie przejmujesz. Otacza cię spokój. Odczuwasz błogość. Jesteś w pełni zharmonizowany z wszechświatem. Wszystko dzieje się naturalnie, bezwysiłkowo. Jak długo trwa ten cudowny stan? Do momentu kiedy umysł zapragnie dać o sobie znać.

Kiedy doświadczasz stanu błogości i radości, umysł znika. Jesteś totalnie pogrążony w tu i teraz. Zachowujesz się niczym dziecko, którego uwaga pochłonięta jest całkowicie zabawą. W zasadzie przypominasz sobie, że życie to właśnie zabawa. Uświadamiasz sobie, że nie trzeba do wszystkiego podchodzić serio. Masz do wszystkiego dystans, przez co świat staje się dla ciebie ponownie wielkim placem zabaw. To wszystko sprawia, że umysł czuje się zapomniany i niepotrzebny. Teraz będzie robił wszystko, aby dać o sobie znać. Będzie stosował różnego rodzaju sztuczki, fortele i niecne zagrania. Często będą to bardzo subtelne działania i próby zwrócenia na siebie uwagi.

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z pewnego bardzo szkodliwego programu, wzorca zapisanego w twojej podświadomości. Polega on na uwypuklaniu negatywnych rzeczy, przy jednoczesnym odrzucaniu i deprecjonowaniu tego co pozytywne. Umysł z wielką gorliwością skupia się na tym co negatywne i rozpamiętuje to. Całkowicie zapomina o tym co dobre. Możesz postąpić 99 razy słusznie, ale kiedy za setnym razem zrobisz coś niewłaściwego – tracisz zaufanie.

Umysł działa w bardzo subtelny i wyrafinowany sposób. Nie ma żadnych skrupułów. Gotów jest posunąć się do najpodlejszych zagrywek, aby tylko przejąć nad tobą władzę. Umysł stosuje więc następujący fortel. Znając zapisany w twojej podświadomości program, zasiewa w tobie ziarenko wątpliwości. Podsuwa jedną negatywną myśl – haczyk, który niestety połykasz. Przypomina ci o pewnej niewykorzystanej szansie z przeszłości, że nie jesteś w żadnej relacji partnerskiej, nie masz własnego mieszkania, nie jeździsz swoim wymarzonym autem. Nagle czar pryska. Jeszcze przed momentem czułeś radość i szczęście. Nie wiedziałeś co zrobić z buzującą w tobie energią. Teraz czujesz się jak balonik, z którego uszło powietrze. Nie masz już energii. Zamiast szczęścia i radości czujesz smutek i żal. Jesteś zdezorientowany i zagubiony. Przed chwilą wszystko było takie wspaniałe. Życie wydawało się proste. Wiedziałeś dokąd zmierzasz. Teraz masz totalny mętlik w głowie.

Jedna myśl odgoniła wszystko co piękne i wspaniałe w twoim życiu. Przestałeś odczuwać radość z tego co posiadasz. Twoja uwaga została przeniesiona na „brak”. Przypomniałeś sobie, że czegoś nie masz. Podążasz za tym co podsuwa ci umysł. Przyznajesz mu rację. Chociaż relacja partnerska w danym momencie nie jest dla ciebie istotna, smucisz się i irytujesz. Rozżalasz się nad sobą. Zastanawiasz się dlaczego z nikim nie jesteś. Masz wspaniałych rodziców, rodzeństwo i fantastycznych przyjaciół wokół siebie, ale nie dostrzegasz tego. Nie czujesz wdzięczności za to co posiadasz. Gonisz więc za czymś, czego wcale nie potrzebujesz w danej chwili. Jedna myśl, za którą podążyłeś i nadałeś jej wartość odebrała ci wszelkie powody do świętowania i cieszenia się życiem. Podlałeś swoją uważnością ziarenko wątpliwości, z którego wyrosło potężne drzewo lęku, niepewności i zwątpienia.

Pamiętaj, że w danej chwili posiadasz wszystko co jest ci niezbędne do tego, aby w pełni cieszyć się życiem i korzystać z jego nieskończonej obfitości. Bądź wdzięczny za wszystko co posiadasz. Dzięki temu przyciągniesz do swojego życia jeszcze więcej. Obserwuj swoje emocje i pojawiające się myśli. Zachowaj uważność. Kiedy zaczniesz odczuwać niepokój i przygnębienie, wiedz, że umysł daje o sobie znać. Przypatrz się jego aktywności. Uprzedź jego zamiary. Pamiętaj, że umysł jest narzędziem, które ma ci służyć. Korzystaj z niego mądrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*