Tylko miłość może uleczyć zranione serce

Źródło: http://veuliahzg.deviantart.com/art/no-more-i-love-you-357620731

Antidotum na zranione serce jest miłość. Tylko ona jest w stanie je uzdrowić. Zdejmij pancerz ze swojego serca i pozwól miłości płynąć. Niech miłość otuli twoje serce i ukoi jego ból niczym balsam.

Ludzie tak dużo swej cennej energii poświęcają na myślenie i ciągłe analizowanie wszystkiego. Zupełnie niepotrzebnie. Logiką nie da się wytłumaczyć wszystkich zjawisk zachodzących we wszechświecie. Racjonalny umysł jest potrzebny, ale nie można za jego pomocą objąć całości. Jest niezastąpiony przy wszelkiego rodzaju obliczeniach i kalkulacjach, dedukcjach i implikacjach, ale nie jest najlepszym doradcą w przypadku relacji, w sytuacjach gdy mamy do czynienia z drugim człowiekiem.

Świat nie jest logiczny. Próba racjonalnego zrozumienia wszelkich zależności pojawiających się w naszym życiu jest bardzo trudna. W zasadzie niemożliwa. Zamykanie się w zero-jedynkowym schemacie jest bardzo niebezpieczne i powoduje dużo cierpienia. Zamiast wszystko analizować i rozkładać na czynniki pierwsze, posłuchaj głosu swojego serca, swojej intuicji. Umysł zawsze tylko się domyśla. Serce po prostu wie. Umysł często zwodzi i sprowadza na manowce. Serce zawsze działa na naszą korzyść. Intencje, które płyną z zewnątrz zazwyczaj nie przynoszą wiele dobrego. Intencje, które rodzą się w naszym wnętrzu zawsze powodują dobry skutek. Ludzie jednak bardziej zaufali swojemu umysłowi, aniżeli sercu. Nie pozwalają mu dojść do głosu. Przyoblekli je w gruby, potężny pancerz. Nikt nie ma do niego dostępu, nawet oni sami.

Bardzo boją się zdjąć ten pancerz. Lękają się zranienia. Tym bardziej, jeśli w przeszłości doświadczyli bólu. Nie zdają sobie jednak sprawy, że sam strach przed ponownym zranieniem jest znacznie gorszy niż samo cierpienie. Nie ma chyba nic gorszego w życiu niż zamknięte serce. Zamknięte serce nie jest w stanie dawać ani otrzymywać miłości. Człowiek, który nie daje i nie otrzymuje miłości umiera. Umiera jeszcze za życia. To bardzo przykre, ale dość powszechne zjawisko. Dlatego odrzuć swój lęk i zdejmij pancerz. Zaufaj sobie i drugiemu człowiekowi. Chwila w objęciach miłości jest znacznie cenniejsza niż wieczność bez zaznania ani grama miłości.

One Reply to “Tylko miłość może uleczyć zranione serce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*