Odkrywaj świat z radością dziecka

Źródło: https://www.deviantart.com/artgerm/art/The-Little-Explorer-408665364

Jesteś tu tylko na chwilę. Nie zmarnuj tego. Traktuj wszystko jakbyś miał z tym styczność po raz pierwszy. Bądź niezaspokojony i ciekawy jak wtedy, kiedy byłeś dzieckiem.

Nie znajdziesz na świecie dwóch takich samych rzeczy. Nie uświadczysz w nim dwóch identycznych osób. Nie doświadczysz już nigdy takiego samego dnia jak dziś. Wszystko jest inne, nowe, oryginalne i wyjątkowe. Wszystko płynie. Nasze życie to nieustanna zmiana.

Pytam ludzi o ich samopoczucie. Interesuje mnie jak im mija dzień. Często odpowiadają: „Może być. Dzień jak co dzień”. To niesamowite. Gdzie podziała się radość z doświadczania i eksplorowania nieskończonych możliwości tego świata? Świat obfituje w niesamowite dobrodziejstwa, a ludzie mówią, że życie ich nudzi. Gdzie podziała się ciekawość, entuzjazm i chęć sprawdzenia, dotknięcia wszystkiego? Gdzie jest to dziecko w tobie?

Nie powiesz mi przecież, że doświadczyłeś już wszystkiego, posiadłeś całą wiedzę i nic cię już nie zaskoczy. Każdy dzień to nowa, nieodkryta i niezgłębiona tajemnica. Z każdym dniem mamy możliwość zajrzenia w głąb siebie, poznania swojej istoty. Każdy dzień to zabawa.

Przypomnij sobie okres swojego dzieciństwa. Jak wielką frajdą było poznawanie wszystkiego. Twoje życie może znowu tak wyglądać. Obudź dziecko, które śpi w tobie. Podejdź do życia z dystansem. Baw się każdym dniem, odkrywaj, rób nowe rzeczy, poznawaj nowych ludzi. Uwolnij tego małego, stęsknionego życia w pełni obfitości poszukiwacza, badacza i odkrywcę, który jest w tobie.

One Reply to “Odkrywaj świat z radością dziecka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*