Kobiety nie mają serca, a mężczyznom nie można ufać?

Źródło: http://debnise.deviantart.com/art/Heartless-528851779

„Tak właśnie robię (otwieram swoje serce) i za każdym razem dostaję po tyłku. Sam jestem ciekaw ile jeszcze razy potrzeba mi się zawieść zanim się zamknę na relacje lub znajdę miłość?”.

Napisałeś, że otwierasz swoje serce. To bardzo dobrze. Jeśli zamykasz swoje serce, blokujesz otrzymywanie miłości i nie pozwalasz na dawanie miłości innym. Serce musi być otwarte, aby miłość mogła swobodnie płynąć. Otwierasz się bezgranicznie na drugą osobę, odkrywasz przed drugą osobą prawdziwego siebie, kochasz ją bezinteresownie i bezwarunkowo. Czujesz, że jesteś gotowy do stworzenia relacji. Zapomniałeś jednak o dość istotnym aspekcie w przypadku budowania relacji, a mianowicie o drugiej osobie. Być może ona wcale nie podziela twojego poczucia gotowości. Nie znasz tej osoby, nie wiesz co myśli, co czuje i jak odbiera zaistniałą sytuację.

Każdy z nas niesie na barkach swój bagaż doświadczeń. Każdy z nas posiada zapisane w swojej pamięci pewne wzorce zachowań, warunkowania, z którymi idzie przez życie. Twoja wybranka nie jest zapewne wolna od tych schematów i konstruktów myślowych. Możliwe, że w jej podświadomości uaktywnia się pewien konkretny wzorzec, który nie pozwala jej na wejście w relację. W przeszłości mogła zostać skrzywdzona bądź oszukana przez jakiegoś mężczyznę. To wydarzenie zapisało się w jej podświadomości. Nie jest nawet świadoma tego, że przez pryzmat tamtych doświadczeń widzi zniekształcony obraz rzeczywistości. W jej pamięci znajduje się program pt. „mężczyźni to dranie, nie można im ufać”. Ona bardzo chciałaby się otworzyć na twoją miłość, bliskość i otwartość, ale nie potrafi. Jej podświadomość automatycznie wrzuca cię do zapisanego w przeszłości wzorca. Jesteś mężczyzną, czyli draniem, któremu nie można ufać. Dopóki ona nie uświadomi sobie zapisanych w swojej podświadomości wzorców, które ją hamują, dopóty w taki właśnie sposób będą wyglądały jej relacje.

Dziwisz się jeszcze, ponieważ zauważasz, że dziwnych zachowań ze strony partnerki nie ma końca. Nie dość, że nie chce się przed tobą otworzyć, to na twoją miłość reaguje złością, frustracją i gniewem. Nie wiesz co się dzieje, masz totalny mętlik w głowie.
Zapisany w jej podświadomości wzorzec działa niczym filtr, przez który postrzega mężczyzn. Nie może zaufać żadnemu z nich. Pojawiasz się ty i w jej głowie powstaje dysonans, ponieważ nie wpisujesz się w utrwalony przez nią schemat myślowy. Z jednej strony czuje, że może ci zaufać, czuje, że jesteś z nią szczery i otwarty, ale z drugiej strony… No właśnie, z drugiej strony pozostaje wciąż nieuświadomiony wzorzec myślowy, który wszystko blokuje. Ona czuje ogromną złość. Nie rozumie dlaczego jesteś dla niej taki dobry, czuły, opiekuńczy i wyrozumiały, dlaczego mówisz jej o wszystkim bez skrępowania. Ona też pragnie się otworzyć przed tobą, ale nie wie jak tego dokonać. Nie wie co ją przed tym powstrzymuje. Jeśli ci na niej zależy, musisz wykazać się ogromną cierpliwością. Kiedy ona odnajdzie te blokady w sobie, wtedy się otworzy, zaufa ci i pozwoli się zbliżyć.

Napisałeś, że za każdym razem dostajesz po tyłku. Jeśli coś powtarza się w kółko, to nie po to, aby zrobić ci na złość, ale po to, abyś w końcu się temu przyjrzał i wyciągnął wnioski. Nieraz pewnie zastanawiałeś się dlaczego przyciągasz akurat takie, a nie inne osoby do swojego życia. Pamiętaj, że druga osoba zawsze jest twoim idealnym odzwierciedleniem. Podobne przyciąga podobne. Przyjrzyj się sobie, zanurz się w głąb samego siebie. Zastanów się, co te osoby chcą ci przekazać, jakie prawdy na twój temat chcą wyciągnąć na wierzch. Pomyśl też o swoich wzorcach i stereotypach zapisanych w podświadomości. Co myślisz na temat kobiet, jakie masz o nich zdanie? Bądź ze sobą szczery. Robisz to dla siebie. Może kiedyś usłyszałeś coś niepochlebnego na temat kobiet, a twoja podświadomość przyjęła to jako prawdę i zapisała w pamięci. Może podświadomie uważasz, że kobiety nie wiedzą czego chcą, że pragną się tylko zabawić twoim kosztem. W ten sposób przyciągasz do swojego życia takie właśnie osoby. Wszechświat manifestuje ci rzeczywistość w oparciu o twoje własne schematy myślowe. Musisz je odkryć i zmienić.

Pytasz ile jeszcze razy potrzeba ci się zawieść zanim się zamkniesz na relacje lub znajdziesz miłość. Musisz się zawieść tyle razy, ile będzie konieczne. Wiem, że prawdopodobnie nie usatysfakcjonuje cię ta odpowiedź, ale tak po prostu jest. Jeśli zależy ci na prawdziwej, szczerej i opartej na bezwarunkowej miłości relacji, musisz być nieugięty, wykazać się cierpliwością, musisz cały czas iść przez życie z otwartym sercem. Nie ma innej opcji. Serce może cierpieć, może krwawić, ale musi pozostać otwarte. Miłość musi płynąć.

Wyobraź sobie, że jesteś w restauracji i zamawiasz jedzenie. Możesz zadowolić się czymś pospolitym i wybrać schabowego z ziemniakami. Podobnie jest w życiu. Możesz zadowolić się pierwszą lepszą relacją z osobą, której nie kochasz, seksem bez miłości. Wiesz już jednak jak to smakuje, nie chcesz tego. Masz ochotę na wykwintne danie, takie z poza karty menu. Czy wciąż dziwisz się dlaczego to tak długo trwa? Pragniesz doświadczyć prawdziwej miłości, stworzyć szczerą relację opartą na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu. Takie rzeczy nie dzieją się ot tak, na zawołanie. Jeśli czujesz, że nie masz już cierpliwości, zawsze możesz pozostać przy schabowym z ziemniakami. Pamiętaj, że miłości nie musisz szukać, ponieważ ty jesteś miłością. Jesteś kroplą w oceanie miłości. Jesteś w niej skąpany. Żyjesz jednak w poczuciu oddzielenia od miłości. To tylko iluzja. Jedyne co musisz znaleźć to swoje wewnętrzne blokady jakie zbudowałeś. To one oddzielają cię od miłości.

2 Replies to “Kobiety nie mają serca, a mężczyznom nie można ufać?”

  1. Bardzo dobra trafna refleksja, w relacji z druga osoba trzeba elastycznosci, zrozumienia, opanowania, dobrej komunikacji.
    Jakie sa generalnie twoje codzienne relacje , nie tylko z partnerem, ale tez z dzieckiem, rodzicami, znajomi w pracy???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*