Przypomnij sobie, poczuj i wreszcie wyraź to kim jesteś

Źródło: http://roggles.deviantart.com/art/Burn-452219951

Zostałeś nauczony, aby działać. Zaczynasz jedną czynność, później następną, itd. Wmówiono ci, że cały czas musisz coś robić. Musisz ciężko pracować, aby coś osiągnąć. I gonisz za czymś przez całe życie. Ciągle czegoś szukasz. Przerwij wreszcie tę niekończącą się pogoń za chimerą. Zatrzymaj się na chwilę, odpocznij. Zajrzyj do swego wnętrza, a przekonasz się, że dalsze poszukiwania nie mają sensu. Okazuje się bowiem, że to czego tak usilnie szukałeś przez całe życie, było zawsze przy tobie, było w twoim wnętrzu, było tobą. To czego szukasz i ten, który szuka to jedno.

Cały czas czujesz, że coś jest nie w porządku. Miotasz się bez celu. Gonisz za czymś. Zdobywasz to i wciąż to samo. Pustka, brak spełnienia. Ciągle angażujesz się w jakieś zajęcia. Nie skończyłeś jeszcze jednej czynności, a już myślisz o kolejnej. Nie masz pojęcia co się z tobą dzieje. Nie możesz znaleźć sobie nigdzie miejsca. Ciągle czegoś szukasz, wciąż czegoś ci brak. Być może szukasz szczęścia. Zastanów się jednak, czy wybrałeś sobie odpowiednie miejsce do poszukiwań. Czy odnajdziesz szczęście na zewnątrz?

Twoje życie może być nieustanną bolączką. Możesz żyć w taki sposób tak długo, jak tylko zechcesz. Tylko, czy chcesz przez całe swoje życie doświadczać bólu i cierpienia? Zatrzymaj się na moment i zastanów nad swoim życiem. Czy to za czym gonisz jest rzeczywiście takie ważne? Czy ma dla ciebie aż tak dużą wartość? Może dałeś się ogłupić społeczeństwu i gonisz bez refleksji za tym, za czym goni większość ludzi?

Zajrzyj w głąb siebie i udziel sobie odpowiedzi na podstawowe pytanie. Bądź ze sobą szczery. Robisz to przecież dla siebie. Czy twoje myśli, słowa i działanie są ze sobą spójne? Jeśli nie, to już wiesz dlaczego wciąż czujesz się nieszczęśliwy. Myślisz jedno, mówisz drugie, a często robisz trzecie. Jak możesz czuć się szczęśliwy i spełniony, jeśli zachowujesz się w taki sposób?

Wiesz, że aktywność fizyczna dobrze wpływa na twoje zdrowie i samopoczucie, ale siedzisz cały dzień w domu. Doskonale zdajesz sobie sprawę, że nie powinieneś jeść pewnych rzeczy, ale robisz to. Przyjrzyj się swojemu życiu. Jak wiele jest w nim takich niespójności? Nie robisz tego co powinieneś robić i doskonale o tym wiesz. Czujesz, że pewnych rzeczy nie powinieneś robić, a mimo to robisz je.

Szczęście może zagościć jedynie tam gdzie panuje harmonia. Myśl, mów i działaj w spójny sposób. Posiadanie wiedzy jest bezwartościowe, dopóki nie zastosuje się jej w praktyce. Nie wystarczy znać drogę. Trzeba jeszcze mieć odwagę wejść na nią i kroczyć nią. Być może wiesz kim jesteś. Być może nawet czujesz to. Co z tego, skoro nie żyjesz tym kim jesteś, nie wyrażasz tego.

Jesteś nieskończoną miłością. Pokaż to światu. Odważ się wreszcie być sobą. To nie praca, kariera, czy znajomi decydują o tym kim jesteś. To ty o tym decydujesz. Ty wyrażasz się poprzez swoją pracę, karierę i relacje z innymi. To ty tworzysz swój świat – nie odwrotnie. Pokaż w końcu światu swe talenty, swe najwspanialsze dary. Wyrażaj swoją prawdziwą istotę poprzez to co kochasz. Sama świadomość tego kim jesteś nie wystarczy. Musisz żyć w zgodzie z samym sobą. Wyrażać swoje istnienie najlepiej jak potrafisz. Dowiedzieć się kim się jest, poczuć to, a następnie wyrażać to – to jest prawdziwe szczęście.

4 Replies to “Przypomnij sobie, poczuj i wreszcie wyraź to kim jesteś”

  1. Po tym jak człowiek odnajdzie i zrozumie siebie w sposób kompletny, moze swobodnie podążać za realizacja innych celów bez dekoncentracji i rozproszenia na milion kawałków.

  2. Świetny tekst, który zmusza do refleksji.

    Dla mnie jedną z najważniejszych rzeczy, które zostały tutaj przedstawione to to, że działanie podejmowane dlatego, że „tak trzeba” lub „to jest normalne” sprawia, że nie czujemy się szczesliwi.

    Kiedy jednak owe działanie jest zgodne z naszym wnetrzen i kiedy sprawia nam przyjemność to wtedy i tylko wtedy jesteśmy szczęśliwi 🙂

    I tak, często może się to spotkać z negatywną oceną że strony innych ludzi ale przecież nikt nie rozumie nas samych tak dobrze jak my.

    Dziękuję za ten artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*