Zaakceptuj siebie a dowiesz się kim jesteś

Źródło: http://masselements.deviantart.com/art/low-key-love-115648855

Twoja istota jest sumą nieskończonej ilości sprzeczności i przeciwieństw. Walka z nimi nie ma sensu. Szkoda tylko twojej energii. Zamiast się ich wyrzekać, zaakceptuj je, zaprzyjaźnij się z nimi. Tylko w ten sposób możesz dotrzeć do swojej najczystszej głębi, nieskazitelnej egzystencji.

Część ludzi odrzuca swoją cielesność, myśląc że w ten sposób osiągnie wysoki stopień uduchowienia, wniknie w głębię swojej istoty. Nic bardziej mylnego. Podstawowym błędem jest polaryzacja pojęć: ciało, dusza, umysł. Ten iluzoryczny podział wprowadził sporo zamieszania. Wiele osób mocno się w tym pogubiło, zaczęło wpadać z jednej skrajności w drugą.

Część skupiła się wyłącznie na swoim ciele, część na zdobywaniu wiedzy, a jeszcze inni na głębokich doświadczeniach mistycznych. Trzeba zapomnieć o tym podziale. Ciało, dusza i umysł to jedno. Jesteśmy całością. Wspinając się po drabinie naszego rozwoju, nie możemy pomijać pewnych szczebli. Nasza cielesność jest na samym dole tej drabiny. Aby dostać się na jej szczyt, musimy przejść te najniższe szczeble. Nie można ich przeskoczyć. Każdy szczebel w naszym życiu jest ważny. Musimy zaakceptować naszą cielesność, seksualność, aby wyjść poza nią.

Aby dotrzeć do naszego ostatecznego życiowego celu, musimy przebrnąć przez wszystkie mniejsze cele, pojawiające się po drodze. Większość z nas pragnie poznać prawdę o sobie, dowiedzieć się z jakiego powodu tutaj jest. Każdy z nas, wcześniej czy później, dowie się tego, osiągnie wgląd w swoją najgłębszą istotę. Najważniejsza jest akceptacja samego siebie i pogodzenie w sobie wszelkich sprzeczności, które tworzą całość.

2 Replies to “Zaakceptuj siebie a dowiesz się kim jesteś”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*