Teraz jest chwila mocy

Źródło: http://foxfires.deviantart.com/art/Past-Present-and-Future-159731583

Cały czas czujesz się nieszczęśliwy. Ciągle cię coś mierzi i irytuje. Nie cieszysz się z tego gdzie jesteś, z kim jesteś i co masz. Nieustannie odnosisz wrażenie, że stać cię na dużo więcej. Uważasz, że marnujesz swój potencjał. Twoje relacje nie są satysfakcjonujące. Męczysz się w swojej pracy. Nie możesz rozwinąć skrzydeł. Wszystko jest takie nijakie. Czujesz pustkę, brak spełnienia. Coś cię tłamsi od środka. Chciałbyś w pełni wykorzystać moc, którą posiadasz. Pragniesz dzielić się swoimi darami ze światem, wnosić wartość. Pałasz ogromną chęcią jak najpełniejszego wyrażania siebie.

Co sprawia, że nie możesz wykorzystać w pełni drzemiącego w tobie potencjału? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – nie potrafisz zaakceptować chwili obecnej. Nie odpowiada ci zastana sytuacja. Tu i teraz jest dla ciebie wiecznie niesatysfakcjonujące. Nie możesz przyjąć i pogodzić się z tym, czego doświadczasz w danym momencie. Cały czas masz wrażenie, że ta chwila mogłaby wyglądać inaczej, że mógłbyś być w innym miejscu, z kimś innym. Nie ma w tobie uważności. Nie ma cię w tu i teraz. Zagalopowałeś się. Wybiegasz w przyszłość, która przecież nie istnieje. Dlaczego obecna chwila miałaby wyglądać inaczej? Gdyby miała wyglądać tak jak ją sobie projektujesz, to tak by właśnie wyglądała. Jesteś w tym miejscu z jakiegoś powodu. Sam o tym zdecydowałeś. Nikt cię do tego nie zmusił. W każdym momencie masz wybór. Od ciebie zależy jak będzie wyglądała twoja rzeczywistość. Ty jesteś odpowiedzialny za swoje doświadczenia – tworzysz je, a następnie doświadczasz.

Nazajutrz po obudzeniu czujesz niechęć. Wiesz, że zaraz udasz się do swojej pracy. Wydaje ci się, że wiesz co cię czeka, jak będzie wyglądał twój dzień. Nie ma w tobie ciekawości, nie czujesz ekscytacji. Uważasz, że nic już cię nie zaskoczy. Czujesz nudę i przygnębienie. Znów to samo. Skąd wiesz jak będzie wyglądał twój dzień? Może twojego miejsca pracy już nie ma, może wcale dzisiaj tam nie dotrzesz. Znowu straciłeś uważność. Jesteś nieobecny w tu i teraz. Działasz w oparciu o schematy, używasz swojej pamięci. Wracasz do przeszłości, którą projektujesz na chwilę obecną. Myślisz sobie, że jeśli coś wydarzyło się sto razy w przeszłości, to wydarzy się sto pierwszy raz. Zostaw przeszłość za sobą. Życie opiera się na pewnych prawach, ale nie jest schematyczne – jest nieprzewidywalne. Każdy dzień jest inny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Podchodź do nowego dnia bez zakładania niczego z góry, bez uprzedzań. Wyczekuj każdego nowego dnia z taką ciekawością, z jaką dziecko czeka na nadejście świętego Mikołaja.

Jeśli pragniesz w pełni wykorzystać swoją moc, musisz zaakceptować chwilę obecną. Musisz utrzymać swoją świadomość w tu i teraz. Przyjąć, że to czego doświadczasz jest potrzebne i służy ci. Inaczej nie doświadczałbyś tego. Roztrząsanie przeszłości lub projektowanie przyszłości powoduje, że tracisz swoją energię, marnotrawisz teraźniejszą moc. To przez to odczuwasz słabość, pustkę i ciągłe niezadowolenie. Ciesz się obecną chwilą i celebruj ją. Wniknij w nią permanentnie, poczuj ją dogłębnie. Nie ma bardziej idealnego momentu niż tu i teraz. Zobacz co zaoferuje ci ten moment. Doświadczaj tego bez oporu. Traktuj wszystko jakbyś miał z tym styczność po raz pierwszy. Odpuść wszelkie oceny i uprzedzenia. Możesz dokonać wszystkiego, ale pamiętaj, że chwila mocy jest w tu i teraz.

One Reply to “Teraz jest chwila mocy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*