Prawda jest w tobie. Ty jesteś prawdą

let_me_in_by_picolo_kun-d9t87ke

Źródło: http://www.deviantart.com/art/Let-me-in-593287502

Zaufałeś w swoim życiu wielu autorytetom. Zawierzyłeś rodzicom, nauczycielom, księżom, politykom. Zrzuciłeś z siebie cały ciężar odpowiedzialności. Poszedłeś na łatwiznę. Myślałeś, że otrzymasz gotowe rozwiązania na wszystko. Przestań się wreszcie oszukiwać. Musisz zdać sobie sprawę, że to ty jesteś kowalem własnego losu. Nikt nie przejdzie za ciebie ścieżki, którą sobie wybrałeś. Nikt nie powie ci co masz robić, jak masz postępować, kim jesteś. To wiesz tylko ty.

Przypatrz się swojemu życiu. Podążasz własną, wytyczoną przez siebie ścieżką, czy idziesz za innymi? Wiele osób woli iść za tłumem. Tak jest bezpieczniej, łatwiej. Przetarte szlaki, małe ryzyko, niemal żadnej odpowiedzialności. Wybór własnej drogi wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem. Potrzeba ogromnej odwagi, aby zdecydować się na taki krok. Nie ma już na kogo zrzucić odpowiedzialności za ewentualne porażki. Trzeba bezgranicznie zaufać sobie.

Często podążasz za ludźmi, którzy zbłądzili już bardzo dawno. Oddalili się od Boga, miłości, od samych siebie. Zatrzymaj się na chwilę i poobserwuj. Wybrałeś ich na swoich liderów, przywódców, przewodników. Myślałeś, że wskażą ci drogę, pokażą dokąd zmierzać. Oni sami tego nie wiedzą. Stoją w miejscu. Nie mają pojęcia, w którą stronę wykonać kolejny krok. Wyrzekli się Boga, odrzucili samych siebie. Czerpiesz z nich inspirację, powtarzasz te same schematy.

Księża wyrzekli się swojej ludzkiej natury, swoich pragnień, swojego pożądania, myśląc że w ten sposób zbliżą się do Boga. W ten sposób oddalili się tylko jeszcze bardziej. Są tak daleko od Boga jak to tylko możliwe. Wszystko czego doświadczamy w życiu pochodzi od Boga. Całe życie, ze wszystkimi jego aspektami, jest boskie. Wyrzekając się naszej natury, wyrzekamy się Boga. Gardzimy życiem.

Jeśli chcesz poznać prawdę o sobie, musisz zaakceptować siebie. Musisz pogodzić się ze wszystkimi sprzecznościami, które tobą targają. Nie osiągniesz tego poprzez wyrzekanie się pewnych rzeczy. Wpadniesz tylko w pułapkę, osiądziesz na mieliźnie. Nikt cię stamtąd nie wyciągnie. Kto niby miałby tego dokonać? Ci, którzy sami utknęli w bagnie?

Znasz jakieś dziecko, które biegało zanim jeszcze nauczyło się chodzić? Nie sądzę. Pewnych rzeczy nie da się po prostu przeskoczyć. Najpierw musisz nauczyć się chodzić, dopiero później możesz zacząć biegać. Są to naturalne stopnie rozwoju. Nie przeskoczysz swojej seksualności, dopóki jej nie zgłębisz. Musisz całkowicie wniknąć w swoją cielesność. Poznać ją na wskroś. Kiedy zaakceptujesz swoją seksualność, poznasz ją, będziesz mógł pójść dalej. Nie można pominąć tego kroku. Nie można wyrzec się swojej natury. Poznać prawdę o sobie możemy tylko poprzez otwartość i akceptację. Księża sprzeniewierzyli się swojej cielesności, swoim pragnieniom. Zobacz dokąd ich to doprowadziło. Nie mogą wyjść poza swoją seksualność, ponieważ nie zaakceptowali jej, wyrzekli się jej. Seksualność pochodzi od Boga, jesteśmy owocem aktu seksualnego, a oni się go wyrzekli. Wzgardzili boskim darem. Postanowili przechytrzyć Boga, pójść na skróty. W życiu nie ma jednak dróg na skróty. Jedynym sposobem, aby wyjść ponad swoją cielesność i seksualność, jest całkowite poddanie się i zgłębienie jej. Podobnie jest z chodzeniem. Gdybyśmy nie zaakceptowali możliwości chodzenia, nie moglibyśmy biegać.

Cokolwiek chcesz przekroczyć, musisz w to permanentnie wniknąć. Jeśli doskwiera ci smutek, wniknij w ten smutek. Jeżeli cierpisz z powodu gniewu, zagłęb się w ten gniew. Nie wzniesiesz się ponad to, co cię więzi, dopóki tego nie zaakceptujesz. Wyrzekając się swojej natury, drzemiących w tobie sprzeczności, wyrzekasz się siebie.

Próżno szukać prawdy na zewnątrz. Nikt ci jej nie wskaże, ponieważ nikt nie ma takiej możliwości. Prawda jest czymś prywatnym, bardzo intymnym. Szukaj prawdy wewnątrz. Ona jest w tobie. Cały czas nosisz ją w sobie. Zajrzyj do środka i zaprzyjaźnij się ze wszystkim co napotkasz. Zaakceptuj siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*