Jesteś żywą pochodnią prawdy, więc płoń!

fire_dance_by_satiiiva-d6uufhf

Źródło: http://writ-in-water.com/2014/07/17/freedom/fire_dance_by_satiiiva-d6uufhf/

Twoja obecność na tym świecie nie jest przypadkiem. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Jesteś niezwykle ważnym ogniwem, elementem, cząstką tego świata. Przestań się kryć, wyjdź wreszcie ze swego cienia. Obudź moc, która jest w tobie, moc którą jesteś. Ludzie, którzy ze strachu kryją się za fasadą iluzji, nie próżnują – każdego dnia bez skrupułów sieją kłamstwo. Odrzuć obojętność i bezczynność – zacznij działać. Bądź zmianą, którą chcesz dostrzec.

Najwyższa pora, aby przestać się chować, wyjść z cienia. Nie można pozostawać obojętnym na to, co się dzieje dookoła. Na nas spoczywa odpowiedzialność za świat, w którym żyjemy. Wielu ludziom wciąż zależy na kamuflowaniu prawdy, na tworzeniu iluzji. To się musi wreszcie skończyć. Nie ma sensu z nimi walczyć. Sami się wykończą. Utrzymywanie iluzji wymaga ogromnych nakładów energii. Jeśli pojąłeś już ten mechanizm, przestałeś być jednym z jego trybów, nie zasilasz go swoją energią – pomóż innym.

Einstein mawiał, że nie można robić w kółko tego samego i oczekiwać różnych rezultatów. Wszelki postęp, progres wiąże się z nieuniknionym – ze zmianami. Zmiany wymagają nowego sposobu myślenia, elastycznej postawy i nowych metod działania (spójnych z tym, co myślimy, mówimy i czujemy). Spoczywa na nas zwyczajny, ludzki obowiązek, aby zachęcać do działania wszystkich tych, którzy czują chęć i gotowość do szukania własnych dróg, zanurzania się coraz głębiej w tajemnicę swojego istnienia i poznawania prawdy.

Nasza obojętność w tej kwestii może skutkować tym, że pogrążymy się w mroku, w stagnacji. Wystarczy malutki płomyczek, aby przegonić ciemność. W każdym z nas płonie ogień prawdy. Pomóżmy innym odkryć go i rozniecić. Wnieśmy światło do naszego życia, aby ujrzeć je wreszcie takim, jakie jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*