Nikt nie może cię skrzywdzić bez twojego przyzwolenia

Źródło: http://aquila–audax.deviantart.com/art/Neo-stops-bullets-279585721

Wykorzystaj moc, którą dysponujesz – moc swojej świadomości. Świadomość, uważność to twoje naturalne pole siłowe. Nikt nie jest w stanie cię zranić, kiedy jest aktywne. Włącz to pole, korzystaj z niego, bądź świadomy.

Pamiętaj, że nikt z zewnątrz nie jest w stanie cię urazić, jeśli nie dasz na to swojego przyzwolenia. Szczupła osoba nie obrazi się na ciebie, kiedy nazwiesz ją grubasem. Dlaczego? Ponieważ zdaje sobie sprawę, że te słowa jej nie dotyczą. Są nieprawdziwe, nie ma więc powodu, aby się z nimi utożsamiać. Słowa te spłyną po tej osobie jak po kaczce. Jeśli cierpisz z powodu wypowiedzianych przez kogoś słów, oznacza to, że utożsamiłeś się z nimi, przyjąłeś je za prawdę. Wtedy działasz reaktywnie. Włącza się autopilot. Jesteś nieświadomy. Inicjatywę przejmuje twoja podświadomość. Podświadomość korzysta z wyuczonych schematów, programów. Następuje reakcja. Zazwyczaj jest to reakcja obronna i przejście do kontrataku. Działasz z pozycji gniewu. Reagujesz agresywnie, traktujesz drugą osobę jak oponenta. Przyjąłeś postawę ofiary. Musisz się bronić. Potraktowałeś samego siebie jak tarczę, do której wszyscy celują.

Jeśli jesteś świadomy i uważny, masz pełną kontrolę nad sytuacją. Nie działasz reaktywnie. Nie ma reakcji, jest odpowiedź. Odpowiadać może wyłącznie osoba uważna. Będąc świadomym, zachowujesz się adekwatnie do zaistniałej sytuacji. Kiedy ktoś mówi prawdę na twój temat (nawet jeśli jest to smutna prawda), przyjmujesz ją ze spokojem, szacunkiem i akceptacją. Wszystko jest w porządku. Właśnie dowiedziałeś się czegoś o sobie. Podziękuj tej osobie. Jeśli słowa na temat twojej osoby są nieprawdziwe, nic się nie dzieje. Nie mogą cię dotknąć, ponieważ cię nie dotyczą. Nie mają żadnej mocy, są puste.

Nie miej pretensji do drugiej osoby za to, co powiedziała (chyba, że jej zamiarem było cię urazić i skrzywdzić, było to działanie umyślne). Osoba wypowiadająca słowa w twoim kierunku odpowiada wyłącznie za te słowa. Nie ma już najmniejszego wpływu na twoją interpretację tych słów. Jeśli czyjeś słowa wciąż cię ranią i mierżą, jest to dobry moment, aby się na chwilę zatrzymać i zastanowić. Zagłębić się w nie i odpowiedzieć sobie, czy te słowa nie są jednak prawdziwe. Może przez długi czas wypierasz pewne niewygodne fakty na swój temat? Może czyjeś słowa dotknęły twojego czułego punktu? Zwróć na to uwagę. Prawdopodobnie masz nad czym popracować. Gra jest warta świeczki, ponieważ chodzi o ciebie. Każde takie doświadczenie jest na wagę złota. Jesteś coraz bliższy poznania największej tajemnicy. Tajemnicy swojego jestestwa.

5 Replies to “Nikt nie może cię skrzywdzić bez twojego przyzwolenia”

  1. Prawda! Ciekawy artykuł, coś mi podpowiedział. Ale liczyłam na więcej 🙂 Czegoś mi tu brakuje. Dziękuję i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*