Serce to nauczyciel i przewodnik, który używa uniwersalnego języka wszechświata – języka miłości

listen_to_your_heart_by_jojoesart-d9kcsyt

Źródło: http://jojoesart.deviantart.com/art/Listen-to-your-Heart-578385317

Serce gorąco pragnie zaprzyjaźnić się z twoim umysłem. Pozwól mu na to, ponieważ to będzie prawdopodobnie najważniejsza i najowocniejsza przyjaźń twojego życia.

Nie pozwalasz dojść do głosu swojemu sercu. Za bardzo zawierzyłeś tak zwanemu zdrowemu rozsądkowi, racjonalnemu myśleniu i logice. Pozwoliłeś, aby umysł przekrzyczał subtelny i wrażliwy głos twojego serca.

Umysł skupia się na bardzo prymitywnych wartościach. Cały czas czegoś mu brakuje, nieustannie czegoś żąda, chce posiadać jak najwięcej. Oliwy do ognia dolewa jego brak cierpliwości. Nie jest w stanie na nic zaczekać, wszystko musi być tu i teraz. Nikt ani nic się nie liczy. Ważne są tylko jego zachcianki. Pragnienia serca zostają zepchnięte na dalszy plan.

Kiedy ostatnio wsłuchałeś się w głos swojego serca? Kiedy ostatnio zapytałeś, czego ono tak naprawdę pragnie, czego potrzebuje? Nie pamiętasz, ponieważ nie dajesz mu dojść do głosu. Przyznałeś palmę pierwszeństwa logice. Stwierdziłeś, że jest ona nieomylna w przeciwieństwie do intuicji.

Na pewno nie jeden raz w życiu miałeś sytuację, w której musiałeś dokonać ważnego dla siebie wyboru. Ile razy było tak, że z logicznego punktu widzenia wybór był niemal oczywisty, ale ty i tak się wahałeś? Zastanawiałeś się kiedykolwiek dlaczego tak się dzieje? Rozum mówi ci jedno, ale serce nie do końca się z tym zgadza. Ono widzi coś, czego twój umysł w danym momencie nie dostrzega. Coś mu umyka. Powstaje dysonans. Umysł jedno, serce drugie. Czujesz dyskomfort. Nie wiesz co zrobić w takiej sytuacji. Jeśli bardzo długo musisz się do czegoś przekonywać, najlepiej zaniechaj to, nie rób tego. Serce się nie waha. Ono się nie zastanawia i nie kalkuluje. Serce czuje, po prostu wie. Nie ma sensu się bać, ponieważ ono chce dla ciebie jak najlepiej. Bój się bardziej swojej logiki, może cię ona sprowadzić na manowce.

Świat nie jest logiczny, zero-jedynkowy. To skomplikowany, pełen złożoności, niewytłumaczalnych zjawisk i obfitujący w paradoksy system nieskończonych połączeń pomiędzy każdym i wszystkim. Nie da się go w pełni pojąć, a już na pewno wykorzystując do tego wyłącznie umysł. Aby móc widzieć więcej, głębiej wejść w tajemnicę wszechświata, należy pozwolić sercu mówić.

Nie popadaj jednak z jednej skrajności w drugą. Nie chodzi o to, abyś przestał korzystać z dobrodziejstw umysłu i kierował się tylko sercem. Nie tędy droga. Chodzi o to, aby pomiędzy umysłem i sercem zrodziła się przyjaźń, zaistniała równowaga, balans. Kiedy rozważysz już coś konceptualnie, zapytaj swojego serca co sądzi na ten temat. Serce komunikuje się z tobą uniwersalnym językiem wszechświata – językiem miłości. Kiedy będziesz podejmował słuszną decyzję, czyli taką, która ci służy – poczujesz błogość, radość i spokój. Jeśli decyzja nie będzie trafiona, serce szybko ci to zakomunikuje. Poczujesz dyskomfort, niepokój, rozdygotanie. Musisz jedynie wsłuchać się w swoje emocje, poczuć je w sobie.

To nie jest tak, że tylko umysł czegoś ciągle się domaga. Serce również ma swoje pragnienia. Różnica polega jednak na tym, że zachcianki i dążenia twojego umysłu nie zawsze ci służą. Mało tego, często bardzo ci szkodzą i odciągają twoją uwagę od spraw najbardziej istotnych. Pragnienia serca mają najczystszą intencję. Przyciągają do twojego życia wszystko, co najlepsze. Zamiarem serca nie jest wpuszczanie cię w maliny. Wręcz przeciwnie, serce zawsze chce cię prowadzić właściwą ścieżką. Właściwą nie jest synonimem łatwą, prostą i przyjemną – abyś mnie źle nie zrozumiał.

Nie namawiam nikogo, aby żył jak mnich w skrajnym ubóstwie i niczego nie pragnął. Zupełnie nie o to chodzi. Należy mieć pragnienia. Z pragnienia rodzi się życie. Pragnienie to przecież nic innego jak samo życie. Pamiętaj jednak, aby twoje pragnienia rezonowały z potrzebami twojego serca. Dołóż wszelkich starań, aby na nowo zjednać ze sobą umysł i serce. Wtedy wydarzy się coś niesamowitego, coś czego nigdy byś się nie spodziewał. Nastąpi niesamowity obrót zdarzeń, wszystko będzie działo się tak lekko, naturalnie i bezwysiłkowo. Zaczniesz dostrzegać, że wszystko jest możliwe. Kiedy serce i umysł staną się komunią, będziesz tworzył wokół siebie niebo. Bądź cichy, spokojny i cierpliwy. Nie wykrzykuj swoich pragnień całemu światu – przyłóż obydwie ręce do serca i wyszepcz mu je. Użyj przy tym uniwersalnego języka wszechświata – języka miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*