To, co najważniejsze pochodzi z wewnątrz

eye_of_the_truth_by_ryky-dabcvhm

Źródło: http://ryky.deviantart.com/art/Eye-Of-The-Truth-623738218

Czy zastanawiałeś się nad swoim życiem? Jesteś zadowolony ze swojego życia? Satysfakcjonuje cię to, czym się zajmujesz na co dzień? Odnalazłeś już swoją pasję? Wiesz co jest dla ciebie najważniejsze?

Większość ludzi za czymś goni. Dąży do realizacji pewnych celów, pragnień, zamierzeń, planów. Nasuwa się tu pewne fundamentalne pytanie. Czy są to aby ich własne cele i dążenia? Może tak bardzo już przyzwyczaili się do tego, co robią, że nie odróżniają cudzych pragnień od swoich własnych. Zwolnij na moment, zastanów się co robisz i z kim. Może całkowicie niepotrzebnie oddajesz komuś swoją energię, swoje zaangażowanie. Marnujesz czas na realizację cudzych celów i zapominasz o własnych. Rozejrzyj się wokół. Może jesteś wykorzystywany. Dałeś się zmanipulować. Ludzie są tak zajęci błahostkami, że tracą z oczu to, co naprawdę istotne. Gonią za tym co materialne, gonią za pieniędzmi. Zajmują się wieloma niepotrzebnymi rzeczami, które w dodatku nie sprawiają im najmniejszej przyjemności. Społeczeństwo wmówiło im, że wszystko zdobywa się w życiu ciężką pracą i poświęceniem. Za cel postawili sobie gromadzenie majątków, zarabianie pieniędzy. Wiele osób dla pieniędzy jest gotowych zrobić i poświęcić niemal wszystko. Męczą się każdego dnia wykonując znienawidzoną pracę, aby tylko dobrze zarobić. Pieniądze nie mogą stać się celem samym w sobie. To bez sensu. Wtedy ich zdobywanie rzeczywiście przychodzi w trudach i jest bardzo mozolne. Jeśli odnalazłeś w życiu swoją pasję, robisz to, co kochasz, wtedy pieniądze pojawiają się niejako efekt uboczny. Pieniądze nie mogą też być środkiem do realizacji pewnych celów. Wiele osób powtarza sobie niczym mantrę, że nie robi pewnych rzeczy, ponieważ nie ma na to pieniędzy. Uważają, że gdyby mieli pieniądze, mogliby wtedy realizować swoje marzenia. Nic bardziej mylnego. Wystarczy tylko wyrazić chęć działania, podjąć pierwsze kroki w kierunku realizacji swojego celu, a pieniądze w taki, czy inny sposób pojawią się. Owszem, pieniądze są przydatne, ale są tylko atrybutem.

Zadaj sobie pytanie. Czy kochasz to, co robisz? Czy to, czym się zajmujesz jest dla ciebie ważne? Określ co jest dla ciebie ważne, a co nie. Zacznij kierować się w życiu swoim sercem, intuicją. Odnajdź swoją życiową pasję. Zajmij się tylko tym, co naprawdę istotne. Zastanawiasz się co jest w życiu ważne? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wszystko, czego śmierć nie jest w stanie zabrać, jest ważne. To co śmierć może zabrać jest całkowicie nieistotne. Pieniądze pomimo tego, że są przydatne, nie są wcale ważne. Nic ci po nich po śmierci. Gonisz za władzą, prestiżem, poważeniem? Warto? Śmierć odbierze ci to w mgnieniu oka. Ważne jest tylko to, co będziesz mógł zabrać ze sobą w chwili opuszczenia ciała. Wynika z tego, że oprócz medytacji nic nie jest istotne. Ważna jest tak naprawdę uważność, ponieważ jej śmierć nie może wymazać. Uważność ma swoje źródło we wnętrzu, dlatego nie można jej zabrać. Wszystko inne pochodzi z zewnątrz i kończy się wraz z nadejściem śmierci. Pochodnymi uważności są współczucie i miłość (są jej nierozerwalną częścią) – ich też nie można odebrać. Jedynym skarbem, który możesz ze sobą zabrać, jest twoja uważność. Pamiętaj o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*