Niebo i piekło istnieją wyłącznie w twoim umyśle

Źródło: http://yongl.deviantart.com/art/Hell-Or-Heaven-278094639

Nie trać czasu ani energii na rozmyślania o niebie, o piekle. To bez sensu. Niebo i piekło nie istnieją.

Niebo i piekło są wyłącznie projekcjami twojego umysłu. Powstają wewnątrz, a to co zewnętrzne – jest relatywne. Od twojego sposobu myślenia zależy, to gdzie się aktualnie znajdujesz – w niebie albo w piekle. Myślisz cały czas negatywnie: „To mi się nie uda, nie mam szans, na to mnie nie stać, mam same wydatki, nikt mnie kocha”. Zapewniasz sobie tym samym piekło. Jesteś pełen ufności i optymizmu. Powtarzasz sobie: „Dam radę, stać mnie na to, mam kochających bliskich, opłacę wszystko w terminie”. Tworzysz niebo na ziemi. To bardzo proste.

Innego nieba ani piekła, poza tym które sami sobie stworzymy, nie ma. Dlaczego więc sam dobrowolnie skazujesz siebie na cierpienie? Nie jesteś przecież masochistą. Stwórzmy sobie niebo tu i teraz – na ziemi. Nie ma na co czekać. Nikt za nas tego nie zrobi. Mamy wszelkie niezbędne narzędzia, aby tego dokonać. Tym narzędziem jest nasz umysł. Stańmy się architektami naszego umysłu – architektami naszej rzeczywistości.

3 Replies to “Niebo i piekło istnieją wyłącznie w twoim umyśle”

  1. chyba się grubo mylisz jeśli myślisz że piekło i niebo nie istnieją to jesteś debilem .. Otusz Niebo i Piekło istnieje a ponieważ ja byłam kiedyś opętana więc wiem że jest i to że kiedyś zapadłam na godz w śmierć kliniczną i bylam godz w niebie to to jest fakt ze istnieje .

  2. Cieszę się, że dzielisz się z nami swoim doświadczeniem. Przyjmuję to, co napisałaś. To ogromna odwaga. Wysyłam dużo miłości <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*