Opinia innych blokuje twój naturalny potencjał

Źródło: http://riotfaerie.deviantart.com/art/Words-Hurt-401069548

Nieważne co inni o tobie myślą. Ich myśli – ich sprawa. Nie masz wpływu na to, co ktoś o tobie myśli. Masz jednak wpływ na to, co myślisz o sobie samym. Twoje poczucie własnej wartości jest najważniejsze.

Dlaczego tak dużą wagę przykładasz do opinii innych na swój temat? Nie masz przecież pojęcia co inni o tobie myślą. To nic innego jak twoja własna ocena, którą projektujesz na resztę społeczeństwa. Twoje własne myśli, które jak sądzisz, są opinią innych ludzi.

Inni przecież nawet cię nie znają, nie mogą. A wiesz dlaczego? Bo ty nie znasz dobrze siebie. Każda chwila, każde zdarzenie, każde doświadczenie tworzy na nowo twoją istotę. Człowiek zmienia się nieustannie.

To, co inni o tobie myślą, to nic innego jak tylko ich wyobrażenie twojej osoby. Mówisz, że ktoś cię skrzywdził, bo cię niesprawiedliwie osądził, powiedział ci coś niepochlebnego. Nic z zewnątrz nie może cię skrzywdzić. Nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorzej, jeśli nie dasz mu na to przyzwolenia. Kiedy uznasz za prawdę to, co ktoś powiedział, utożsamisz się z tym, to te słowa rzeczywiście cię dotkną. Jeśli nie nadasz tym słowom znaczenia, one w żaden sposób nie wpłyną na twoje samopoczucie.

Liczy się tylko i wyłącznie twoje własne, wewnętrzne poczucie wartości. Jeśli żyjesz w zgodzie ze swoim własnym wnętrzem, akceptujesz siebie takim, jakim jesteś, nie oceniasz i nie porównujesz się z innymi, to pozostali będą cię szanować. Nie staraj się być dla kogoś kimś wyjątkowym, nie trać energii na zaspakajanie potrzeb innych ludzi. To bez sensu. Zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będzie coś w tobie odpowiadać. Ale to już jest problem tej osoby, nie twój.

To, co inni poczytują w tobie za mankament, to tak naprawdę ich słabość. Zastanów się i postaraj się wyciągnąć z tego wnioski. Czy to, co tak bardzo irytuje cię w innych, nie tkwi utajone w tobie? Wykorzystaj więc to do lepszego zrozumienia i poznania samego siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*